Zamknij
REKLAMA

Opieka osób starszych - to powinieneś wiedzieć

14:49, 06.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Praca poza Polską ciągle jawi się jako szczególnie interesująca. Wiąże się z obietnicą dużych zarobków, nierzadko można przy tym usłyszeć, że odbywa się w znacznie lepszych warunkach niż ma to miejsce w Polsce. Jednym z sektorów, o którym jest szczególnie głośno w tym kontekście okazuje się być opieka osób starszych.

Skąd tak duże zainteresowanie zawodem opiekuna?

Opieka nad osobami starszymi cieszy się dużym powodzeniem z przynajmniej kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się to, że społeczeństwa Europy Zachodniej starzeją się, z roku na rok przybywa więc seniorów. Często nie są już oni w stanie funkcjonować w pełni samodzielnie, dzięki profesjonalnej pomocy mogą jednak liczyć na to, że nie będą skazani na samotną, smutną starość. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że w wielu państwach Unii Europejskiej nie ma aż tylu osób chętnych do objęcia obowiązków opiekuna, aby wspomnianą opieką otoczyć wszystkie osoby starsze. Brakuje odpowiednich szkół, a i sam zawód zwykle nie jawi się jako atrakcyjny ze względu na spore wymagania i konieczność wykazywania się odpowiedzialnością. Nic więc dziwnego, że częstym jest zwyczaj posiłkowania się osobami pochodzącymi z państw „nowej Unii”, w tym zwłaszcza Polkami i Polakami.

W opiece, czyli gdzie?

Opieka osób starszych poza granicami Polski może być świadczona w praktycznie każdym państwie Unii. Nietrudno jednak dostrzec, że obecnie największe zapotrzebowanie na nią zgłaszają mieszkańcy Niemiec i to właśnie ten kierunek jest najbardziej naturalny w przypadku opiekunów z Polski. Taki stan rzeczy nie powinien jednak zaskakiwać. Niemcy nie są państwem na tyle oddalonym, aby pobyt w nim wiązał się z dużym dyskomfortem, a i warunki pracy za naszą zachodnią granicą przekonują osoby zastanawiające się nad zatrudnieniem.

Mocnym argumentem przemawiającym za pracą w Niemczech jest też odległość. Wyjazd za granicę i rozstanie z najbliższymi jest często bolesnym doświadczeniem. Jeśli jednak mamy świadomość, że najpóźniej za kilkanaście godzin znowu możemy być w domu rodzinnym, łatwiej jest nam przezwyciężyć smutek, lęk i niepokój.

Od czego zacząć?

Jeśli zainteresowała Cię opieka osób starszych ATERIMA MED jest firmą, której pracownicy pomogą Ci stawiać pierwsze kroki na tym obszarze. Firma zajmuje się rekrutowaniem tak opiekunek, jak i opiekunów, sama jest też ich pracodawcą, co eliminuje ryzyko nieporozumień, do jakich mogłoby dochodzić już za granicą. Jest też znana z tego, że, bez względu na okoliczności, otacza opiekunki i opiekunów troską i zawsze gwarantuje im wsparcie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone