Zamknij
REKLAMA

Porównując OC średnio oszczędzamy 375 zł - warto?

14:54, 06.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

375 zł – tyle możesz zaoszczędzić na OC w zaledwie 10 min, wykonując proste i szybkie porównanie cen. Opłaca się? Oczywiście, że tak! To jak podniesienie bezpańskiego banknotu leżącego na chodniku – każdy się po niego schyli. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób uniknąć przepłacania za obowiązkowe OC i wybierać najtańszą ofertę z szerokiego grona dostępnych na rynku polis.

Dlaczego warto porównywać

Często postrzegamy oszczędzanie jako coś niemożliwego, co nas przerasta, jest piekielnie trudne i wymaga ogromnych wyrzeczeń. W większości wychodzimy z założenia, że zarabiamy za mało, żeby odkładać pieniądze, więc tego nie robimy. Tymczasem, jak się okazuje, aby w Twoim portfelu zostało 375 zł, nie musisz robić nic więcej niż tylko porównać ceny obowiązkowej polisy w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, co jest możliwe np. w kalkulatorze OC na najtaniejuagenta.pl lub bezpośrednio podczas osobistego spotkania z agentem ubezpieczeniowym.

Dlaczego porównanie jest takie ważne? Odpowiedź brzmi: bo dzięki niemu masz pewność, że wybierasz najtańszą ofertę i niepotrzebnie nie przepłacasz za OC. Jeśli sprawdzisz składki w jednej lub kilku firmach albo – co gorsza – nie zrobisz tego w ogóle, prawdopodobieństwo, że kupisz najkorzystniejszą cenowo polisę, będzie bardzo nikłe. Sprawdzenie wysokości składki we wszystkich towarzystwach lub w większości z nich daje natomiast pewność, że najtańsza oferta nie przejdzie Ci obok nosa.

Jak i gdzie poszukiwać taniego OC

W jaki sposób porównywać ceny polis komunikacyjnych? Są dwie drogi: przez Internet lub podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Jeżeli zdecydujesz się porównać obowiązkowe ubezpieczenie OC drogą online, otwórz jedną z licznych porównywarek. Zostaniesz w nich poproszony o wypełnienie interaktywnego kwestionariusza, w którym odpowiada się na pytania dotyczące z jednej strony samochodu, a z drugiej – osoby właściciela. Nie jest to nic trudnego – wystarczy rzut oka w dowód rejestracyjny i wiedza na temat swojej historii ubezpieczeniowej, żeby wypełnić formularz.

Choć wykorzystanie najnowszych technologii jest dzisiaj powszechne, nie każdy dobrze odnajduje się w Internecie. Wiele osób wciąż preferuje tradycyjną formę kupowania produktów i usług, która polega na ich fizycznym nabyciu od sprzedawcy. W takim przypadku warto umówić się z agentem ubezpieczeniowym, aby w imieniu klienta wykonał wyliczenie składki OC w różnych towarzystwach. Jest to tak samo skuteczne jak poszukiwanie ofert przez Internet, a dodatkowo daje możliwość zadania pytań specjaliście od ubezpieczeń, podczas gdy w trakcie kupowania polisy online jest się zdanym wyłącznie na siebie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone