Zamknij

Dlaczego warto wybrać papę samoprzylepną?

14:58, 06.09.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:01, 06.09.2018
Skomentuj

Dlaczego warto wybrać papę samoprzylepną?

Otwarty ogień palników gazowych pomagających fachowcom przy mocowaniu papy termozgrzewalnej w wielu miejscach nie jest dopuszczalny ze względu na przepisy bezpieczeństwa. Obiekty przemysłowe, fabryki z chemikaliami a także stacje paliw to pierwsze przykłady, jakie nasuwają się ostrożnym inwestorom, w rzeczywistości jednak nawet sąsiedztwo tych obiektów może okazać się problematyczne. Z pomocą przychodzi wtedy papa samoprzylepna.

Trzeba przyznać, że dziś dysponujemy już zgrzewarkami na ciepłe powietrze, które nie są obarczone ryzykiem wywołania pożaru lub eksplozji. Tym niemniej, montaż przy pomocy specjalistycznej aparatury zawsze okazuje się długotrwały i pełen wyzwań. Nawet gdy zatrudniamy sprawdzonych profesjonalistów, ekipa z kilkoma rolkami papy samoprzylepnej wykona swoją pracę nawet o połowę szybciej. Dla inwestora klejący materiał pozostaje zatem ewidentnie na rękę, nie tylko finansowo, ale też ze względu na oszczędzanie pracowników, którzy w tym samym czasie mogą podjąć inne prace w ramach projektu.

Kiedy najczęściej stosujemy papy samoprzylepne?

Pokryte lepiącą warstwą bitumu papy przydają się jednakże nie tylko przy newralgicznych konstrukcjach, ale też przede wszystkim czynią każdą naprawę pokrycia asfaltowego niepomiernie prostszą. To właśnie praktyczny wymiar przez ostatnie kilka lat przesądził o tym, iż papa samoprzylepna znalazła swoje miejsce w ofercie niemal każdego obecnego na polskim rynku producenta. Klienci mają zatem w czym wybierać, co w dłuższej perspektywie świetnie wpływa na koszt zakupu bitumów najnowszej generacji.

Póki co, nie dość, że z powodzeniem użyjemy przylepnych właściwości na podłożach betonowych, drewnianych oraz na izolacji termicznej, przy odpowiednim zagruntowaniu powierzchni będziemy w stanie przytwierdzić asfaltowe płaty nawet na dachu o nachyleniu rzędu dwudziestu stopni. Do ulepszonej organizacji budowy powinniśmy zatem dodać, że uzyskana w ostatecznym efekcie warstwa nadaje całości budynku dodatkowej schludności, gdyż zakłady i łączenia nie są już tak widoczne jak w przypadku standardowych produktów.

Na tym również nie kończą się rewelacyjne właściwości papy samoprzylepnej. Powszechną praktyką przy jej wyrobie stało się łączenie dwóch typów osnów. Z jednej strony giętkość i moc poliestru stoją więc na straży struktury i formy budulca, z drugiej domieszka włókien szklanych usztywnia i efektywnie chroni przed zrywaniem lub spękaniami. Wybierając tak przygotowany produkt nie możemy trafić źle.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%