Zamknij
REKLAMA

Depilacja – skuteczne metody walki z owłosieniem

11:59, 27.09.2018 | Materiał Partnera

Regularna depilacja to temat dobrze znany wszystkim kobietom. Rozmaitość metod sprawia, że każda z nas ma możliwość wyboru tej najbardziej przyjaznej swojemu ciału.

Depilacja rąk, nóg i twarzy

Pierwsze przekazy dotyczące usuwania przez kobiety owłosienia znajdziemy już w starożytności. Kobiety w Grecji stosowały w tym celu wypalanie płomykiem lampki oliwnej, a Rzymianki krem z pumeksu. Obecnie metody są bardziej nowoczesne i zależą od partii ciała, które chcemy poddać depilacji. Owłosienie z nóg i ramion możemy usunąć za pomocą wosku, kremów, pianek, czy depilatora. W tych miejscach mamy największy wachlarz narzędzi. Do twarzy należy już stosować specjalne preparaty do skóry wrażliwej. Natomiast włoski w okolicach bikini i pod pachami należy usuwać za pomocą kremu, golarki lub pasty cukrowej. Depilacji nie można jednak wykonywać w określonych sytuacjach, np. tuż po opalaniu. Skóra jest bowiem wtedy zbyt wrażliwa i taki zabieg mógłby się skończyć bolesnymi podrażnieniami. Dlatego sugeruje się wykonanie zabiegu około dobę po zakończeniu opalania.

Depilacja Kalisz – maszynka, laser a może wosk?

Najprostszy sposób pozbycia się owłosienia to użycie maszynki. Jest to jednak rozwiązanie krótkotrwałe. Włoski odrastają bowiem już po jednej dobie, w związku z czym trzeba to powtarzać co dwa – trzy dni. Golenie maszynką najlepiej wykonywać w czasie kąpieli. Skóra wówczas jest rozgrzana, dzięki czemu nie zostanie tak mocno podrażniona. Dodatkowo możemy zastosować krem lub żel, który ułatwi golenie. Po zakończeniu depilacji warto też nawilżyć skórę. Innym, trwalszym sposobem, będzie depilacja woskiem. Ten zabieg pozwala usunąć włoski na okres trzech-czterech tygodni. Wosk możemy stosować na dwa różne sposoby. Gorąca polega na tym, że na ciało kładziemy rozgrzany wosk, czekamy aż ostygnie i odrywamy płynnym ruchem. Musimy tylko uważać, by wosk nie był za gorący i nie doprowadził do owrzodzeń. Depilacja na zimno z kolei polega na rozgrzaniu w dłoniach plastrów i przyklejenia ich na ciało. Chwilę później musimy je energicznie oderwać, by nie przywarły za mocno. Najmniej bolesną metodą będzie depilacja laserowa, oferowana przez salony kosmetyczne. W tym miejscu dowiesz się o nim więcej. Metoda laserowa jest najskuteczniejsza. Seria takich zabiegów pozwala całkowicie pozbyć się owłosienia. Niestety nie każdy może z niej skorzystać. Zabieg nie jest wskazany kobietom w ciąży, osobom ze świeżą opalenizną, łuszczycą, czy skłonną do przebarwień. Najlepsze efekty uzyskuje się przy jasnej, nieopalonej karnacji i przy ciemnym owłosieniu.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone