Zamknij
REKLAMA

Zalanie, kradzież, włamanie - przed czym chroni ubezpieczenie mieszkania

11:00, 09.10.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Własny dach nad głową daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala zaznać spokoju w domowym zaciszu. Tutaj się relaksujemy, odpoczywamy, nabieramy sił, by stawiać czoła codziennym wyzwaniom. To chyba najważniejsze miejsce. Takie, które za wszelką cenę chcemy chronić. 
Dobre ubezpieczenie domu sprawi, że będziemy mieć gwarancję pomocy przy okazji różnego rodzaju wypadków i trudnych sytuacji. Zalanie, kradzież, włamanie – przed czym strzeże nas dobra polisa?

Żywiołowa natura

Jednym z podstawowych pakietów, o którym powinniśmy pomyśleć, wybierając ubezpieczenie domu, jest ten, który ochroni przed skutkami nieprzewidzianych działań natury.

Najczęstsze z nich to huragany, uderzenia pioruna, powodzie. Warto wybrać elastyczny pakiet, który będziemy mogli dowolnie rozbudowywać albo zawężać. Jeśli nasze lokum nie stoi na zagrożonych powodzią terenach, z tego zapisu możemy raczej zrezygnować. Na jego miejsce wybierzmy inne ryzyko, które bardziej nam się przyda.

Koszty związane z naprawą domu po nawałnicy czy opadach silnego gradu mogą być bardzo wysokie. Dobra polisa sprawi, że nie będziemy musieli się nimi martwić, bo pomoc przyjdzie w odpowiednim czasie.

Okazja czyni złodzieja

Ubezpieczenie mieszkania powinno objąć również zdarzenia związane z wtargnięciem do domu osoby trzeciej. Polisa taka będzie nas chronić przed skutkami włamania, dewastacji, kradzieży. Możemy ubezpieczyć budynek mieszkalny, domek letniskowy, a nawet altanę ogrodową lub garaż.

Jeśli dojdzie do włamania lub kradzieży, odpowiednia firma wypłaci nam odszkodowanie za wszystkie zniszczenia – wybite okna, wyłamane drzwi czy pocięte kanapy. Mamy też pewność zwrotu pieniędzy za skradzione z naszego lokalu sprzęty RTV i AGD oraz cenne przedmioty takie jak książki, biżuterię, a nawet gotówkę.

Co ubezpieczyć?

Jeśli chcemy kupić idealne ubezpieczenie mieszkania (zobacz tutaj), musimy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z terminami używanymi przez firmy zajmujące się tym zagadnieniem. Zabezpieczyć możemy trzy obszary: mury domu, ruchomości domowe oraz stałe elementy w lokalu mieszkalnym.

Wartość murów ustalana jest według ceny rynkowej. Nie uwzględnia się tutaj wykończenia budynku. Stałe elementy to te części wyposażenia, która są zamontowane w mieszkaniu. Zaliczają się do nich podłogi, armatura łazienkowa, zabudowa kuchenna, szafy wnękowe, okna itd. Ruchomości to z kolei całe wyposażenie i wszystko to, co nie jest na stałe przytwierdzone do powierzchni lokalu. Elementy wykończenia, meble, sprzęty i dodatki.

W zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań decydujemy się na wybraną opcję. Sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają dopasować polisę do swoich wymagań i dowolnie ją porządkować. Dlatego, zanim zdecydujemy się podpisać umowę, dokładnie zapoznajmy się z różnymi pakietami i opcjami. Tak, by wybrać coś idealnego dla siebie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone