Zamknij
REKLAMA

Meblościanka – mebel, który walczy z etykietką PRL. Zobacz, jak teraz może wyglądać!

10:52, 11.10.2018 | Materiał Partnera

Prawdopodobnie musi minąć jeszcze kilka pokoleń, za nim meblościanka na stałe utraci etykietkę mebla z czasu PRL, a może wcześniej zostanie zastąpiona nową, nienacechowaną nazwą? Warto jednak wspomnieć, że tradycyjna meblościanka z okresu PRL dla jednych jest sentymentalnym, ciepłym westchnieniem młodości lub dzieciństwa, a dla innych po prostu starym meblem.

Od czasów PRL z pewnością dużo się zmieniło, a w tym podejście do rzeczy użytkowych. Kiedyś, ze względów ekonomicznych i mieszkalnych, meble miały być przede wszystkim funkcjonalne i tylko funkcjonalne. Walory estetyczne schodziły na drugi plan, szczególnie w zakresie meblościanek.  

Współczesne meblościanki, nie przypominają już rzędu szaf i półek, które zabudowały ścianę od podłogi po sam sufit. We współczesnych rozwiązaniach pojawiła się przestrzeń, design i użyteczność. Nowoczesne meblościanki składają się z kilku mebli, które możesz ustawić w dowolnej kombinacji.

Co wchodzi w skład współczesnych meblościanek?

Współczesne meblościanki składają się tylko z funkcjonalnych mebli. Nie znajdziesz w nich zbędnych półek, na których gromadzi się kurz i niepotrzebne przedmioty. Podstawką każdej meblościanki jest szafka RTV. Pewnie nikogo to nie dziwi, gdyż jest to mebel stworzony na potrzeby salonu. Jednak  zaskoczeniem może być komoda! Meblościanki są meblami modułowymi, które możesz układać niczym klocki. Dlaczego więc obok szafki RTV nie może znaleźć się komoda? 

Nowy design komody, oprócz tradycyjnych szuflad i szafek, zakłada przeszklone półki i fronty – doskonałe do ekspozycji ulubionych przedmiotów. Komoda do salonu może nawiązywać do występujących w zestawie witryn lub regałów.


(Meblościanka Selena I)

Trendy – wiszące meble do salonu.

Projektanci chcą diametralnie zmienić wizerunek meblościanek! W tym celu wprowadzają wiszący system mebli, a toporne meblościanki zamieniają się w lekkie i zgrabne połączenie mebli. Rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdzie masywne i ciężkie meble mogłyby przytłoczyć salon.


(Meblościanka Bralani XX)

Nowoczesność, prosta forma i minimalizm.

Współczesne meblościanki kipią nowoczesnością, prostą formą oraz lubią minimalizm. 

Nowoczesność przejawia się w zastosowanych rozwiązaniach technologicznych np. w systemie otwierania PUSH TO OPEN, dzięki któremu delikatne przyciśnięcie frontu powoduje otwarcie szafki. Modne oświetlenie LED, które wyeksponuje detale meblościanki lub zawartość półek, wykonanych z hartowanego szkła. Nowoczesność to również zastosowane komponenty oraz okleiny, które w doskonały sposób imitują fakturę drewna lub sprawiają, że meblościanka posiada głęboką czerń lub przeszywającą biel w połysku.

Producenci mebli zakochali się w prostocie, którą podkreślają prostokątne i kwadratowe bryły mebli. A minimalizm to wspomniana wcześniej staranność w wyborze modułów, z których składa się meblościanka, a także dobór i łączenie ze sobą kolorów.  

Jeśli chcesz zobaczyć najnowsze kolekcje współczesnych meblościanek, wejdź na Mirjan24.pl

 

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone