Zamknij

Praca we Włocławku: zawody deficytowe, dla kogo jest praca we Włocławku?

15:17, 22.10.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:19, 22.10.2018
Skomentuj

Włocławek to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w którym odnotowano dosyć wysoką stopę bezrobocia, ale nie oznacza to, że nie można znaleźć tam pracy. Istnieją bowiem zawody deficytowe, czyli takie, na które jest ogromne zapotrzebowanie i warto w tym kierunku się szkolić lub nawet zmienić branżę. W jakim więc zawodzie można znaleźć pracę we Włocławku?

Gdzie szukać pracy we Włocławku?

Osoby szukające pracy we Włocławku mają kilka możliwości. Niektórzy wybierają urzędy, czyli popularne PUP-y, w których przeglądają najnowsze anonse. Częściej jednak, szczególnie wśród młodych osób, pomocne jest korzystanie z Internetu i przeglądanie takich stron z ogłoszeniami jak https://praca.money.pl/praca-wloclawek-m1.html, gdzie znaleźć można wiele ofert pracy we Włocławku.

Zawody deficytowe we Włocławku

We Włocławku jest szereg zawodów deficytowych, na które jest największe zapotrzebowanie. Pracodawcy poszukują układaczy towarów na półkach, robotników budowy dróg, kierowników do spraw finansowych, operatorów maszyn i urządzeń do produkcji wyrobów cementowych, kamiennych i pokrewnych, operatorów urządzeń do rejestracji i transmisji obrazu i dźwięku, a także kierowników do spraw produkcji przemysłowej. Na zatrudnienie we Włocławku mogą liczyć także pracownicy call center, na których jest ogromne zapotrzebowanie.

Dla kogo jest najwięcej ofert pracy we Włocławku?

Pracodawcy bardzo często zgłaszają powiatowym urzędom zapotrzebowanie na pracowników. Jeżeli chodzi o Włocławek, najwięcej ofert dotyczy pracy dla inżynierów elektroenergetyków, betoniarzy, nauczycieli języków obcych, matematyki i nauczania początkowego, spawaczy, elektryków, kierowców autobusów, zbrojarzy, fryzjerów, fakturzystek, sprzedawców, położnych, grafików komputerowych.

Zawody nadwyżkowe we Włocławku

We Włocławku nie brakuje także zawodów nadwyżkowych, czyli takich, na których zapotrzebowanie jest najmniejsze lub nie ma go wcale. Wśród nich wymienia się robotników pracujących przy przeładunku towarów, sekretarki, robotnicy zwalczania szkodników i chwastów, recepcjoniści, kelnerzy, technicy fizjoterapii i masażyści, gospodarze budynków oraz robotnicy zajmujący się prostymi pracami w budownictwie drogowym. Problemy ze znalezieniem pracy mają także mechanicy, sekretarze medyczni, rękodzielnicy wyrobów z tkanin i skóry, gońcy oraz bagażowi.

Kto jeszcze może nie znaleźć pracy we Włocławku?

Według statystyk, najwięcej bezrobotnych we Włocławku to przedstawiciele takich zawodów jak: kucharze, murarze, krawcy, malarze budowlani, szwaczki, hydraulicy, ekspedienci, piekarze, cukiernicy, pracownicy obsługi biurowej i specjaliści do spraw administracji i rozwoju. Oni mają największe problemy ze znalezieniem pracy. Podobnie jak technicy rolnictwa, pomocnicy kuchenni, sprzątaczki, opiekunowie, księgowi i technicy nauk fizycznych. Warto wziąć pod uwagę te analizy i pomyśleć o kursach doszkalających lub zmianie branży, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%