Zamknij
REKLAMA

Skoki spadochronowe - pomysł na niezwykły prezent

00:00, 05.11.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kwiaty, słodycze czy butelka dobrego alkoholu – to nie wszystko, co można podarować w prezencie. Doskonałym wyborem może być też skok ze spadochronem!

Wybranie niezwykłego upominku dla ważnej osoby często jest bardzo trudne. Zwykłe podarunki nie niosą ze sobą żadnej ekscytacji i niespodzianki. Jest jednak coś, co sprawi radość niemalże każdemu i pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia – skoki spadochronowe na prezent to doskonały wybór na różnorodne okazje.

Skok spadochronowy – upominek, który spełnia marzenia

Dla wielu osób skoczenie ze spadochronem może być spełnieniem marzeń – spadanie w przestworzach jest unikatowym przeżyciem, które na długi czas pozostaje w pamięci. To także szansa na zobaczenie świata z niecodziennej perspektywy jak z lotu ptaka.

Skok spadochronowy może być wspaniałym prezentem na różne okazje – urodziny, imieniny, na wieczór kawalerski, z okazji ślubu, na Dzień Chłopaka, aby wspomnieć tylko o paru z nich.

Teraz, aby skorzystać z takiej propozycji, nie trzeba wcale brać udziału w specjalnych szkoleniach. Alternatywnym rozwiązaniem są skoki spadochronowe w tandemie.

Skoki tandemowe – na czym to polega?

Skoki spadochronowe w tandemie są obecnie bardzo popularną rozrywką, która przyciąga wiele osób zainteresowanych niezapomnianymi doświadczeniami. Skoki te przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie skonstruowano spadochron tandemowy – przeznaczony specjalnie do użytku przez dwie osoby jednocześnie.

Podczas skoku tandemowego udział biorą pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilotem tandemu jest instruktor spadochroniarstwa – specjalista z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Z kolei pasażerem może zostać niemalże każdy, ponieważ do skoku nie ma wielu przeciwwskazań.

Pasażer tandemu nie musi także przechodzić badań lekarskich, nie musi brać udziału w czasochłonnych szkoleniach i treningach – wystarczy tylko stawienie się na lotnisku w odpowiednim terminie, aby spełnić marzenie.

Pilot i pasażer tandemu są połączeni ze sobą uprzężą tandemową. Pilot ma na swoich plecach spadochron tandemowy, który dodatkowo wyposażony jest w spadochron zapasowy oraz w automat spadochronowy. To powoduje, że to bardzo bezpieczna rozrywka.

Skok spadochronowy w tandemie – krok po kroku:

  1. Wykup skok tandemowy przez stronę internetową organizatora – w przypadku chęci podarowania skoku innej osobie warto wybrać voucher upominkowy.
  2. Uczestnik skoku stawia się w strefie w wyznaczonym czasie – najczęściej kilka godzin przed wyskokiem.
  3. Odbywa się krótkie przeszkolenie bezpieczeństwa, pasażer skoku odbiera odpowiednie wyposażenie – gogle, kombinezon.
  4. Po przygotowaniach uczestnicy skoku idą do samolotu, który wynosi ich na wysokość 3000 metrów albo 4000 metrów.
  5. Po kilkunastu minutach lotu tandem podchodzi do wyjścia i skacze.
  6. Ma miejsce swobodne spadanie – niezapomniane wrażenie spadania w przestworzach bez ograniczeń z prędkością 200 kilometrów na godzinę. W przypadku wyskoku z 3000 metrów trwa około 30 sekund, dla 4000 metrów – około 60 sekund.
  7. Pilot tandemu 1500 metrów nad ziemią otwiera spadochron – ma miejsce około 6-minutowe szybowanie na otwartym spadochronie.
  8. Bezpieczne lądowanie, za które odpowiada instruktor – nie ma obaw o urazy.

Warto także wskazać, że ten niezwykły wyczyn może być też zarejestrowany na filmie oraz na zdjęciach – wtedy wystarczy wykupić dodatkową opcję rejestracji, aby uczestnik skoku otrzymał wyjątkową pamiątkę.

Skok tandemowy – ile to kosztuje?

Może wydawać się, że skoki spadochronowe w tandemie są bardzo drogie, ale ekstremalna rozrywka tego rodzaju wcale nie jest związana z wysokimi kosztami.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie z instruktorem rozpoczynają się od około 550 złotych – tyle zapłacimy za skok z 3000 metrów. Ten z 4000 metrów jest droższy i kosztuje około 700 złotych. Dodatkowa usługa rejestracji skoku tandemowego to koszt około 200-300 złotych.

Niezapomniane skoki spadochronowe na prezent można wykupić w formie vouchera upominkowego w ośrodku Skydive działającym na Lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

BallBall

5 2

1000 zl To nie tak drogo? Dla niektórych to polowa miesięcznej wypłaty!!! 09:16, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone