Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie pojazdów dla firm

08:52, 05.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Firmy, których działalność jest bezpośrednio związana z samochodami, jak również i te, w których sporadycznie korzysta się z aut służbowych, powinny zatroszczyć się o ubezpieczenie dla tych pojazdów. Jeśli chodzi o samochody firmowe, nie opłaca się wykupywać ochrony dla każdego z osobna, korzystniej jest wybrać pakiet ubezpieczeń dla floty samochodów firmowych.

Kto może skorzystać ze specjalistycznych ubezpieczeń dla flot? Jakie są zalety polis zbiorowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Polisa dla flot – dla jakich firm?

Tak naprawdę z ubezpieczenia dla flot samochodów firmowych może skorzystać każda firma, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności i wielkość. Jeśli działalność ta związana jest z przemieszczaniem się lub wymaga dostarczenia przesyłek pod wskazany adres, przedsiębiorstwo musi dysponować własnymi samochodami. Gdy ma ich co najmniej kilka, ubezpieczenie dla flot będzie najkorzystniejszą możliwą opcją.

Ze specjalistycznej polisy, chroniącej kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt pojazdów jednocześnie, mogą korzystać firmy transportowe, przewozowe i kurierskie. Jest to również oferta warta rozważenia dla firm usługowych, korporacji i innych biznesów wymagających mobilności.

Od czego zależy wysokość składki?

Kwota ubezpieczenia nie jest jednakowa dla każdego klienta, ale zależy od wielu różnych czynników. Istotna jest ilość pojazdów, jakie posiada firma, ich rodzaj oraz użytek. Niebagatelne znaczenie ma też historia szkód w flocie, a także przeszłość drogowa kierowców. Dlatego chcąc wykupić Taxi Fleet Insurance, trzeba poprosić o indywidualną wycenę – czeka się na nią do kilku dni, kiedy to oceniane jest ryzyko floty.

Zalety polis dla flot

Posiadanie jednej polisy dla wszystkim pojazdów, jakimi dysponuje firma, jest o tyle wygodne, że nie wymaga wystawienia oddzielnego ubezpieczenia dla każdego z pojazdów. Dość dużym plusem są niższe koszty administracyjne, a co za tym idzie, tańsze ceny polis np. na 50 samochodów niż 50 samochodów oddzielnie. Do korzyści wynikających z wykupienia polisy zbiorczej zaliczyć można jeszcze to, że nie trzeba pilnować terminu odnowy dla każdego samochodu oddzielnie, a tylko jedna data powinna zapaść nam w pamięć. Jednym słowem – to oszczędność czasu, który można przeznaczyć na rozwój firmy i realizację bieżących zobowiązań.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone