Zamknij
REKLAMA

Filtracja oleju hydraulicznego - czyli na czym polega mikrofiltracja?

08:21, 06.11.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zapewnienie prawidłowej czystości oleju hydraulicznego jest niezwykle ważne, jeśli zależy nam na optymalnej wydajności wszelkich układów hydraulicznych. Mikrofiltracja wydłuża żywotność nie tylko samego oleju, ale również części eksploatacyjnych. Warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, która dysponuje wysokiej klasy sprzętem oraz systemem filtrów.

Na czym polega proces mikrofiltracji?

Mikrofiltracja oleju hydraulicznego polega na usunięciu wody oraz wszelkich zanieczyszczeń powstałych podczas jego eksploatacji. Użycie specjalnych filtrów pozwala zastosować olej ponownie i tym samym wydłużyć jego żywotność. Cały proces trwa od 2 do 4 godzin. Wszystko zależy od ilości oleju, stopnia jego zanieczyszczenia oraz sprzętu zastosowanego do mikrofiltracji. Badania technologiczne dowodzą, że istnieje możliwość utrzymania właściwości fizykochemicznych oleju zdecydowanie dużej niż trwa jeden okres przeglądowy. To oznacza, że wystarczy dbać o prawidłową eksploatację maszyny oraz odpowiednią czystość oleju, aby zapewnić dłuższe życie zarówno silnika jak i samego oleju. Filtrowanie oleju hydraulicznego odbywa się za pomocą specjalnej maszyny wyposażonej w filtry, które pochłaniają wodę oraz zanieczyszczenia stałe powyżej 1 mikrona. Dzięki temu możemy zapobiec wielu poważnym awariom. Statystki wskazują, że zanieczyszczony olej jest przyczyną aż 90% usterek układów hydraulicznych. Pamiętajmy, że olej stosowany podczas eksploatacji sprzętu budowlanego i przemysłowego nie może wskazywać klasy poniżej 7 według normy NAS. Filtracja oleju jest możliwa w przypadku różnego rodzaju olejów, w tym hydraulicznych, przekładniowych, turbinowych i maszynowych. Ważne, aby olej znajdował się w klasach lepkości wg ISO od 15 do 150. Jedynym rodzajem oleju, który nie możemy być poddany temu procesowi jest olej, w którym wydzieliła się sadza.

Filtracja oleju hydraulicznego - zalety  

Podstawową zaletą filtracji jest zwiększenie żywotności oleju, co przekłada się na wyższa jakość i efektywności produkcji. Dodatkowo proces ten przyczynia się do obniżenia kosztów konserwacji urządzeń i zapewnia bezawaryjną ich pracę. To przekłada się na bezpieczeństwo i długowieczność podzespołów. Ponadto, poddając olej procesowi filtracji, dbamy także o środowisko naturalne. Warto powierzyć to zadanie sprawdzonej firmie. FHU Olbromski zapewnia najwyższe standardy świadczonych usług oraz kompleksowe podejście do klienta. Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie marki KLEENOIL. Oferujemy profesjonalny serwis olejowy, w zakres którego wchodzą m.in.:

  • Mikrofiltracja,
  • Filtrowanie oleju hydraulicznego,
  • Filtrowanie oleju przekładniowego.

Agregaty filtracyjne

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wysokiej klasy agregaty filtracyjne, niezastąpione przy napełnianiu zbiorników olejem hydraulicznym oraz odpompowywaniu zużytego oleju w systemie „bypass” (z obejściem filtra). Urządzenia te gwarantują zdecydowaną poprawę klasy czystości oleju. Pozwalają na skuteczne usunięcie wody oraz wszelkich zanieczyszczeń, które przedostały się oleju podczas jego eksploatacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone