Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie turystyczne w pigułce

08:28, 06.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Ubezpieczenie turystyczne ma na celu pokrycie kosztów leczenia oraz pomocy w razie nieszczęśliwych zdarzeń. Wysokość polisy zależy w głównej mierze od celu naszej podróży, czasu jej trwania oraz ilości osób, która ma zostać objęta polisą. Nie warto jednak kierować się ceną, która zostanie nam zaproponowana, a zakresem ochrony. Obecnie ubezpieczenia można rozbudować w taki sposób, aby stworzyć indywidualną ofertę spełniającą nasze potrzeby.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest konieczne?

Dodatkowa polisa chroni nas przed nieprzewidzianymi wydatkami. W każdym momencie może przydarzyć nam się choroba lub nieszczęśliwy wypadek. W przypadku pobytu za granicą możemy być narażeni na ogromne koszty nie tylko ze względu na cenę wizyty u lekarza specjalisty oraz niezbędnych leków, ale także przyspieszony powrót do kraju spowodowany wypadkiem, późniejszą rehabilitację i skrócony urlop. Warto zatem wydać kilka złotych więcej przed podróżą, niż zmagać się niespodziewanymi, wysokimi kosztami w jej trakcie.

Skąd brać wiedzę dotyczącą ubezpieczenia?

Podstawowe koszty leczenia za granicą są zwracane przez ubezpieczyciela do kwoty gwarantowanej zapisanej w OWU. OWU są to ogólne warunki ubezpieczenia, czyli zbiór przepisów prawnych stosowanych do wszystkich ubezpieczeń w danym dziale. Dodatkowo możemy zapoznać się w nim z naszymi prawami i obowiązkami, sposobem ustalania wysokości szkody oraz warunkami wypłaty odszkodowań. Zawsze należy zapoznać się z OWU przed rozpoczęciem podróży. Dzięki temu będziemy przygotowani na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i na bieżąco będziemy mogli przygotowywać dokumenty i dowody potrzebne do wypłaty odszkodowania.

Czy polisę można rozbudować?

Przy wyborze dodatków do ubezpieczenia podstawowego warto przestudiować plan wyjazdu. Być możew zupełności wystarczy nam ubezpiezenie podstawowe, które sprawdzi się przy typowo turystycznych wyjazdach, gdzie większość czasu spędzimy spacerując, zwiedzając i odpoczywając. Jeżeli planujemy uprawiać sporty ekstremalne warto wybrać dodatkowe opcje zawierające możliwość wypadków podczas takiej aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach możemy rozszerzyć polisę o klauzulę alkoholową, która ubezpieczy nas w razie uszczerbku na zdrowiu pod wpływem alkoholu np. w przypadku, gdy po kilku kubkach grzanego wina doznamy kontuzji na stoku. Osobom starszym poleca się wykupienie dodatkowego wsparcia w leczeniu chorób przewlekłych. Przykładową polisę możemy wyszukać pod hasłem Travel Insurance UK.

Pamiętajmy, że dobrze spędzone wakacje, powinny być przede wszystkim bezpieczne.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone