Zamknij

Mieszkanie na sprzedaż we Wrocławiu - czym się kierować?

14:51, 07.11.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:52, 07.11.2018
Skomentuj

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu plasują się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o ceny nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. To znak stabilnej gospodarki miejskiej oraz dobrze wyważonej oferty podaży i popytu. Ustępując jedynie Warszawie i Krakowowi, stolica Dolnego Śląska daje się poznać jako miejsce przyjazne mieszkańcom i potwierdza swoje reklamowe hasło „miasta spotkań”, gdzie naprawdę warto zamieszkać. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu?

Co jest najważniejsze dla klientów poszukujących mieszkań na sprzedaż we Wrocławiu?

O tym, jakie czynniki są najważniejsze przy wyborze oferty mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu dowiedzieć się można ze strony internetowej WGN. Stary dowcip agentów obrotu nieruchomościami mówi, że są trzy żelazne kryteria, którymi kierują się klienci przy zakupie mieszkania. Pierwsza to lokalizacja, druga - lokalizacja, a trzecia… lokalizacja. Można nie wierzyć dowcipom, ale do raportów i analiz zebranych przez poważne firmy konsultingowe trzeba podejść z szacunkiem. A te są zgodne. Polacy od kilku już lat przestali patrzeć jedynie na cenę, a zaczęli dostrzegać coś więcej: standard wykończenia, stosunek jakość-cena oraz właśnie lokalizację. Dzieje się tak głównie dzięki polepszającej się z roku na rok stopie życiowej Polaków i rosnącym zarobkom, co pozwala znacznie szerzej spojrzeć na ofertę rynku mieszkań aniżeli tylko przez perspektywę własnego portfela. Ale nie tylko. Nie bez znaczenia są takie czynniki jak lepsze wykształcenie młodego pokolenia i obycie w świecie. Dziś dla młodych ludzi meblościanka z telewizorem w salonie, amerykanka w sypialni i boazeria w przedpokoju nie tyle nawet przestały być synonimami luksusu, ile raczej stały się równoznaczne z kiczem i tandetą. Dzisiaj liczą się nowoczesne wyposażenie, stylowe meble. Młodzi patrzą także na obecność dodatkowych udogodnień takich jak portier w budynku, całodobowa ochrona, basen, siłownia, sauna, podziemny parking czy nowoczesne, szybkobieżne windy.

Jednak rosnąca istotność lokalizacji mieszkania niekoniecznie oznacza, że w największych miastach klienci wybierają wyłącznie lokale znajdujące się tuż przy centrum. Wręcz przeciwnie – w miarę rozwoju rynku mieszkaniowego w ciągu ostatnich 30 lat coraz popularniejsza zaczęły się stawać obrzeża, oddalone od wielkomiejskiego hałasu i oferujące w zamian bliskość terenów zielonych. W przypadku dzielnic i osiedli położonych na obrzeżach miast należy rozpatrzeć kwestię lokalizacji nieco szerzej, nie ograniczając się do samego położenia danej ulicy na mapie. Szczególnie ważna jest między innymi dogodna komunikacja z centrum i pozostałymi częściami metropolii. Dlatego też czasem większym powodzeniem cieszą się bardziej oddalone od centrum dzielnice, takie jak na przykład wrocławska Leśnica czy Kozanów, które zapewniają dogodne połączenia tramwajowe i autobusowe pozwalające szybko przedostać się do wybranej części miasta.

Klienci biorący pod uwagę lokalizację mieszkania zwracają również uwagę na to, czy na danym osiedlu istnieje rozwinięta infrastruktura usługowo-handlowa, a także czy znajdą się tu wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania instytucje takie jak przedszkola i szkoły z dobrym wyposażeniem i bezpiecznymi obiektami sportowymi. Bezpośrednio związana z lokalizacją jest także bliskość terenów zielonych oraz obiektów rekreacyjnych takich jak dobrze oznakowane ścieżki rowerowe, siłownie i niezbyt przeludnione baseny. O powstawaniu nowych atrakcyjnych budynków tego typu więcej przeczytać można na portalu Komercja24

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%