Zamknij
REKLAMA

Kalendarz A5 dzienny praktycznym rozwiązaniem dla uczniów i studentów

14:03, 16.11.2018 | Materiał Partnera

W natłoku obowiązków szkolnych czy akademickich warto mieć pod ręką coś, co pozwoli nam zapanować nad własnym życiem. Dlatego właśnie kalendarze są wciąż niezastąpione i cieszą się ogromną popularnością.

Smartfon nie zastąpi klasyki

Kto by się spodziewał, że w erze smartfonów i komputeryzacji kalendarze wciąż będą na topie. Przecież w kilkucalowym urządzeniu mamy obecnie niemal wszystko: budzik, mapy, nawigację, muzykę,telewizję, czy właśnie planery i notatki. Jednak to właśnie kalendarze nie tracą na popularności i wciąż są chętnie wybierane zarówno przez starszych, jak i młodszych przedstawicieli pokolenia. Co decyduje o ich praktyczności? Przede wszystkim pozwalają nam zarządzać swoim czasem. Obecnie tempo życia jest naprawdę wysokie i trudno w natłoku zajęć o wygospodarowanie odrobiny czasu wolnego. Co innego, gdy zaczniemy na bieżąco zapisywać wszelkie spotkania i zadania do wykonania. Kalendarz jest do tego stworzony. Możemy mieć go zawsze pod ręką bez obaw o to, że nie znajdzie on zasięgu, albo bateria ulegnie rozładowaniu w trakcie notowania.

Kalendarz ćwiczy nasz mózg

Ręczne notowanie jest także o wiele zdrowsze od cyfrowych zapisków. W trakcie pisania bowiem uaktywnia się kora czołowa naszego mózgu. Odpowiada ona za przyswajanie i zapamiętywanie informacji. Dzięki temu szybciej utrwalimy sobie to, co mamy do zrobienia. Nie zapomnimy już także o urodzinach najbliższych, ważnych rocznicach, czy rodzinnych spotkaniach. Pisząc ręczne notatki poprawiamy także naszą koncentrację, co wpłynie pozytywnie na efektywność naszych prac.

Dlaczego kalendarz A5 dzienny jest najlepszy do szkoły?

Obecnie możemy przebierać w setkach, jak nie tysiącach różnych egzemplarzy. Nie musimy już chodzić od sklepu do sklepu w poszukiwaniu wymarzonego kalendarza. Teraz wystarczy usiąść przed ekranem komputera i przejrzeć oferty sklepów. Producenci zadbali by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla przykładu, uczniom i studentom poleca się kalendarz A5 dzienny. Zeszytowy format kalendarza sprawia, że jest on bardzo poręczny i zmieści się praktycznie do każdej torby i plecaka. Dzienny układ tego egzemplarza natomiast gwarantuje, że czytelnie i bez problemów zanotujemy wszelkie sprawdziany, konkursy, czy inne wydarzenia z życia młodego człowieka. Na tej stronie znajdziesz ofertę jednego z polskich producentów. Kalendarze te posiadają też praktyczną gumkę zamykającą, która zapewni ochronę przed wypadnięciem ze środka wszelkich luźnych notatek. Na to producenci także znaleźli sposób i przygotowali specjalne koperty na luźne karteczki.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone