Zamknij
REKLAMA

3 profesjonalne odkurzacze biurowe na długie lata użytkowania

11:12, 27.11.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Przestrzeń biurowa to nie tylko miejsce, w której zatrudnieni wykonują obowiązki zawodowe. To także pomieszczenie, które stanowi swoistą wizytówkę firmy, buduje jej wizerunek. Wygląd przestrzeni biurowej ma olbrzymi wpływ na odbiór marki przez klienta. To właśnie dlatego, powinna ona być regularnie sprzątana, utrzymana w porządku i cechująca się wysokimi standardami higienicznymi. Żeby mogło tak się stać, należy wykorzystywać specjalistyczne odkurzacze biurowe. Czym się charakteryzują? Jakie wyzwania stawia sprzątanie przestrzeni biurowej?

Specyfika sprzątania przestrzeni biurowej

Sprzątanie przestrzeni biurowej to bardzo istotny aspekt dbania o wizerunek firmy. Biuro stanowi swoistą wizytówkę, która buduje wizerunek całej firmy. "Jak cię widzą, tak cię piszą" głosi znane przysłowie. To właśnie dlatego warto dbać o jego wygląd.

Optymalne warunki higieniczne panujące w biurze to nie tylko estetyka jego wyglądu i przyjemny zapach. To także komfort pracy zatrudnionych i ich warunki zdrowotne. Warto pamiętać, że zalegający kurz i rozmaite alergeny bywają przyczynami schorzeń, które mogą skutkować absencją pracowniczą. Sprzątanie biura napotyka jednak na pewne problemy.

Każda obecność osób trzecich w miejscu pracy zatrudnionych, przyczynia się do ich rozpraszania, przeszkadzania i spadku wydajności. Z tego powodu, biuro należy sprzątać szybko i możliwe jak najciszej.

To właśnie dlatego warto postawić na specjalne odkurzacze biurowe.

Jaki odkurzacz do sprzątania biura - co warto wiedzieć?

Istnieje specjalna kategoria odkurzaczy, które idealnie nadadzą się do zastosowania w przestrzeniach biurowych. Czym one się wyróżniają? Najważniejsze cechy urządzeń przeznaczonych do pracy w biurach firmowych muszą być niezwykle sprawne. Chodzi o wysoką siłę zasysania, dzięki czemu odkurzacz nie tylko wciągnie widoczne zanieczyszczenia, jak ścinki papieru, okruszki itp., ale także niewidoczne dla ludzkiego oka alergeny, roztocza i kurz, który zalega głęboko w dywanach lub wykładzinach.

Zapewni to idealne warunki do przebywania i pracy w pomieszczeniu biurowym. Drugą istotną kwestią jest filtr. Dobre odkurzacze biurowe posiadają filtry HEPA, która jeszcze bardziej dbają o jakość powietrza w pomieszczeniach. Skonstruowane są one ze spiekanego szkła i posiadają malutkie pory. Ich budowa ma charakter warstwowy, a poszczególne jej etapy są złączone ze sobą żywicą. Ich zadaniem jest pochłanianie zapachów, a także zatrzymywanie wirusów, grzybów czy drobnoustrojów. Odkurzacze biurowe wyposażone w takie filtry zapewnią idealne warunki do pracy w danym pomieszczeniu.

Trzecia kwestia to poziom hałasu, jaki generują odkurzacze podczas pracy. Aspekt ten ma wpływ na komfort wykonywania obowiązków zawodowych przez zatrudnionych w firmie. Najlepsze odkurzacze biurowe charakteryzują się cichą pracą, a dodatkowo posiadają funkcję ECO, która zmniejsza siłę pracy urządzenia, a tym samym jeszcze bardziej redukuje poziom wytwarzanego hałasu oraz poboru energii elektrycznej. Tryb ekonomiczny potrafi zredukować głośność pracy nawet o poziom między 5-7 dB.

Ranking odkurzaczy biurowych

Jednym z najbardziej popularnych odkurzaczy o przeznaczeniu biurowym jest DSU15 Viper. Odkurzacz wyróżnia się bardzo pojemnym zbiornikiem.

15 litrów zapewnia długotrwałe i swobodne sprzątanie bez konieczności częstego opróżnia pojemnika. Duże tylne koła zapewniają szybkie i swobodne przemieszczanie urządzenia, co znacznie przyspiesza pracę. Bardzo wysoka moc urządzenia osiągająca wartość 880 W, zapewnia bardzo dokładne i szczegółowe odkurzanie. Urządzenie wyposażone jest w filtr HEPA. Generowany poziom hałasu osiąga wartość 73 dB. Urządzenie posiada funkcję ECO.

Popularnością cieszy się także wysoce energooszczędny odkurzacz Nilfisk VP 600. Należy on do klasy A++, co stanowi jego największą zaletę.

Moc odkurzacza to poziom 800 W, który zapewnia wysoką sprawność odkurzania. Tryb ECO obniża moc silnika do 350 W, co jeszcze bardziej zaniża pobór energii. Produkt posiada filtr HEPA.

Kolejnym godnym uwagi modelem jest uchodzący za najbardziej cichy na rynku odkurzacz biurowy Nilfisk VP 930.

Poziom generowanego hałasu przy całej mocy silnika to zaledwie 66 dB. Uruchomienie trybu ECO zredukuje głośność pracy do 53 dB. Urządzenie odznacza się wysoką klasą reemisji kurzu A i zbiornikiem o pojemności piętnastu litrów. Odkurzacz wyposażony jest w filtr HEPA.

Odkurzacze biurowe dostępne w katalogu Multi-Matic.pl
https://multi-matic.pl
ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn
[email protected]
 +48 508 017 831

Zobacz poradnik: Jaki odkurzacz do sprzątania biura - https://pracabezszefa.pl/jak-wybrac-dobry-odkurzacz-do-biura

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone