Zamknij
REKLAMA

Naliczanie wynagrodzeń - z jakich systemów i dlaczego warto skorzystać?

15:39, 27.12.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Naliczanie wynagrodzeń jest możliwe obecnie szybko do przeprowadzenia, dzięki zastosowaniu innowacyjnych narzędzi. Warto jednak zakupić je u profesjonalnych firm, które oferują pełne wsparcie w nauce ich stosowania.

Istotne jest, aby przedsiębiorca zdecydował się korzystać ze wsparcia w dziedzinie kadr i płac od zewnętrznych firm. To lepsze niż jedynie samodzielne prowadzenie spraw kadrowych. Na pewno tańsze.

Jak realizować naliczanie wynagrodzeń w firmie?

Nie wszyscy przedsiębiorcy decydują się na powierzenie spraw kadrowych firmom zewnętrznym. Przeciwnie są zdania, że wolą sprawy tej postaci mieć w środowisku wewnętrznym. Patrzą nieufnie na udostępnienie, chociażby dokumentacji kadrowej poza środowisko firmowe. Z myślą o takich podmiotach wiele firm (np.  Contract Administration) także oferuje szczególne wsparcie i usługi, a nawet swoje produkty.

Zatem, przedsiębiorcy, którzy pozostawili dział kadrowy w strukturach swoich firm, powinni rozważyć do procesu naliczania wynagrodzenia:

  • zakup innowacyjnych programów komputerowych, które będą katalogowy dane kadrowe o zatrudnionych, tworzyły raporty płacowe, wykonywały naliczenia pensji, czy generowały wzory niezbędnych dokumentów kadrowych,
  • zamawianie szkoleń kadrowych na tej zasadzie, że uznani eksperci ds. kadr i płac z zewnętrznych firm będą przyjeżdżać i szkolić specjalistów ds. Kadr i płac w firmie, którą prowadzi przedsiębiorca,
  • nawiązanie stałej współpracy z firmą, specjalizującą się w dziedzinie kadr i płac, dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie pracowników takiej firmy, aby przez ustalony okres (np. 30 dni) wspierali kadrowych w danej firmie we wdrażaniu zmian, czy dostosowaniu procesu naliczania wynagrodzeń do nowych przepisów prawa.

Jakie systemy stosować do wewnętrznego naliczania pensji zatrudnionym?

Przede wszystkim należy postawić na rozwiązania innowacyjne. Bardzo ważne jest, aby kadrowi w firmie mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi, które szybko analizują dane, wyliczają należne wynagrodzenie, czy generują gotowe wzory dokumentów kadrowych. Stosowanie takich narzędzi, chociaż na początku może wydać się trudne, z biegiem czasu da wiele korzyści. Kadrowi będą bezbłędnie i zgodnie z prawem prowadzić rozliczanie zatrudnionych. Nowoczesne systemy kadrowe to także szansa na tworzenie raportów płacowych, co jest szczególnie istotne dla kadry kierowniczej firmy przy podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zatem powyższe doprowadzą do wniosku, że naliczanie pensji zatrudnionym przedsiębiorca może pozostawić wewnętrznie w firmie. Ważne jest jednak, aby specjaliści do spraw kadr i płac byli otwarci na nowości i innowacje. Stosowali do swojej pracy nowoczesne systemy i programy.

Czytaj także: Idealny system ocen pracowniczych - jakie powinien posiadać cechy?

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

DociekliwyDociekliwy

1 0

Tak się pięknie reklamujecie a zdjęcie wstawiliscie z aplikacji Canva. Nie stać was na nic lepszego? 13:26, 29.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone