Zamknij
REKLAMA

Czy brać auto w leasing? Kalkulator ułatwi podjęcie decyzji!

09:15, 31.12.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Decyzję o zakupie auta w ramach leasingu większość klientów chce oprzeć na przesłankach bardziej pewnych niż hasła reklamowe. Szukającym konkretnych argumentów przemawiających za tym, że warto wziąć auto w leasing, kalkulator leasingu dostarczy takowych. Pokaże on, jaką wysokość będą miały miesięczne raty i czy nabywcę stać na dokupienie do auta wyposażenia dodatkowego. Taką aplikację swoim obecnym i potencjalnym klientom udostępnia np. Volkswagen Financial Services.

Bierzesz leasing? Kalkulator obliczy miesięczne raty

Za podstawę obliczeń niech posłuży Volkswagen Golf z roku modelowego 2019, z silnikiem o pojemności 1,5l TSI i automatyczną 7-stopniową skrzynią biegów DSG, w wersji wyposażenia Highline, który kosztuje 101490 zł. Takie auto jest dostępne w Leasingu EasyDrive w ramach programu Volkswagen Financial Services. Nabywcy zainteresowani tym, aby wziąć ten leasing, kalkulator rat znajdą na stronach leasingodawcy.

Działa on niczym prosta aplikacja. Wystarczy podać kilka niezbędnych danych, aby otrzymać konkretny wynik prezentujący wysokość raty leasingowej. Skoro znamy już cenę auta, która stanowi pierwszą informację, jakiej wymaga kalkulator leasingu, uzupełnijmy także resztę. Na przykład tak:

  • Długość okresu leasingowania: 24 miesiące.
  • Opłata wstępna: 30 proc. wartości auta.
  • Limit rocznego przebiegu pojazdu: 20 tys. km.

Tyle wystarczy, aby kalkulator podał miesięczną ratę leasingu na takich warunkach. Wynosi ona 589 zł netto.

Kalkulator leasingowy wyliczy koszt nowego pojazdu

Samochód ten można jednak jeszcze doposażyć i spersonalizować. Choćby poprzez dołożenie:

  • lakieru metalicznego – koszt to 2 060 zł;
  • szklanego panoramicznego dachu – to z kolei 3 960 zł.

Łącznie daje to 6020 zł. Po dołożeniu do ceny auta, poznamy jego nową wartość, plasującą się na poziomie 107510 zł. Po zaktualizowaniu ceny pojazdu w kalkulatorze leasingu, pokaże on nową wartość raty – 624 zł. Taką sumę przyjdzie zapłacić za doposażonego Volkswagena Golfa pod warunkiem, że wszystkie pozostałe kryteria, w oparciu o które kalkulator leasingu dokonuje obliczeń, pozostaną bez zmian w stosunku do pierwszej kalkulacji. Różnica wynosi więc równo 35 zł.

Kalkulator leasingu, dlaczego warto z niego korzystać?

Wachlarz możliwości, jaki daje leasingobiorcy kalkulator leasingu, powinny w zupełności wystarczyć do świadomego podjęcia decyzji o wyleasingowaniu wybranego auta. Jak na dłoni widzi się bowiem dzięki tej aplikacji realne miesięczne koszty związane z wyborem danej oferty rynkowej.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone