Zamknij
REKLAMA

Obrazy i ramki - uniwersalny sposób na dekorację ściany

12:50, 01.02.2019 | art. sponsorowany
Skomentuj

Niezależnie od tego, w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie, o jego charakterze decydują dodatki, jakie się w nim pojawiają. Podkreślają, urozmaicają, sprawiają, że wnętrze jest oryginalne. Wśród najczęściej stosowanych ozdób, niezmiennie od lat są obrazy, grafiki, ramki ze zdjęciami. Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

W każdym pomieszczeniu są takie przestrzenie, które są niewykorzystane, a dają duże możliwości aranżacyjne. Często tak właśnie się dzieje z przynajmniej jedną ścianą. To właśnie ona będzie idealna do tego, by zawiesić na niej obrazy lub wyjątkowe zdjęcia.

Gdzie powiesić obrazy i ramki?

Jeśli nie lubimy eksperymentować, do kwestii wieszania obrazów i ramek możemy podejść w sposób tradycyjny. To znaczy, że mogą być nad komodą, kanapą czy stołem. To samo dotyczy luster. Będzie to wyglądało elegancko i stylowo zwłaszcza przy tradycyjnych wnętrzach.

Jest jednak jeszcze kilka innych miejsc, w których obrazy i ramki ze zdjęciami będą wyglądały efektownie i oryginalnie. Interesujące rezultaty można uzyskać, kiedy ozdoby pojawią się na ścianie między dwoma większymi oknami. Kiedy nie ma takiej możliwości, a mamy jedno okno i nie mamy zasłon, to po obu stronach na ścianie można umieścić dwie takie same kompozycje. Ten wariant też będzie przyciągał spojrzenia.

Decydując się na to, by dekoracje były nad komodą, też nie trzeba robić tego w powszechny sposób. Zamiast jednego dużego obrazu, może być ich kilka mniejszych. Wystarczy, że motyw przewodni i kolorystyka będą spójne, a trzeba je tylko odpowiednio ułożyć, by uzyskać imponujący efekt. Z kolei wieszając obrazy nad rogówką lub sofą, lepszy efekt można uzyskać, jeśli kolorystyka będzie pasowała z innymi dekoracjami, na przykład z poduszkami, które będą znajdowały się na kanapie. W sypialni kompozycja z obrazów może być nad łóżkiem.

Zamiast obrazów rodzinne zdjęcia

Chcąc podkreślić rodzinną atmosferę, równocześnie z obrazami lub zamiast nich, we wnętrzu można wykorzystać ramki na zdjęcia. Nadadzą one indywidualnego charakteru i pokażą życie domowników. Dzięki ramkom można bez końca wracać do wspomnień z wakacji, ważnych wydarzeń i uroczystości. Zaletą ramek jest również to, że można je dowolnie ze sobą zestawiać, wieszać na ścianach, ustawiać na meblach. W sklepach jest także szereg modeli pozwalających na to, by w jednej większej ramce umieścić kilka zdjęć. Kompozycje tego typu, mogą przypominać osobiste obrazy.

Wybierając ścienne dekoracje, dobrze przemyśleć, czy obrazy i zdjęcia powinny mieć wyraźne ramki, czy delikatne. Są też takie, które w ogóle ich nie mają, a prezentują się wyśmienicie. To, z czego jest zrobiona ramka przy określonej grafice i jakiej jest szerokości, ma ogromny wpływ na ogólną prezencję. Może być szklana, plastikowa czy drewniana i w zasadzie w dowolnym kolorze. Najważniejsze, by pasowała do ogólnego wystroju pomieszczenia, lub stanowiła wyraźny kontrast, podkreślając tym samym wagę tego, co znajduje się na obrazie. Niezależnie, którą opcję wybierzemy, ramka powinna się wyróżniać na tle ściany.

(art. sponsorowany)

Komentarze (1)

@@

0 0

o co w tym artykule chodzi? 23:20, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone