Zamknij
REKLAMA

Copywriting - kto odnajdzie się w tym świecie?

11:10, 04.02.2019 | materiały partnera

Ofert prac dorywczych jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie są warte zainteresowania i faktycznie można na nich zarobić. Osoby, które dysponują wolnym czasem, a zarazem potrafią tworzyć dobre jakościowo teksty wolne od błędów, na pewno odnajdą się w świecie copywritingu, przy tworzeniu unikatowych tekstów na potrzeby SEO.

Copywriter- kto to jest?

Jest to, najprościej mówią osoba, która pisze teksty na strony internetowe. W zależności od potrzeb i wytycznych zleceniodawcy mogą mieć formę dłuższych wartościowych tekstów, które są bezpośrednio dostarczane na stronę klienta bądź mogą to być krótkie opisy do katalogów czy precle. Bez względu na formę tekstu osoba, która podejmie się wykonania zlecenia, musi pamiętać, iż nie wolno kopiować cudzych tekstów. Zawsze liczy się oryginalność i styl, dlatego taka praca nie każdemu przypadnie do gustu, gdyż trzeba będzie poświecić jej sporo wolnego czasu. Szukając pracy w tym zawodzie wbrew pozorom, nie trzeba mieć wykształcenia polonistycznego, studiów czy innych tytułów, ważne by pisanie przychodziło z łatwością. Osoby z „lekkim piórem” na pewno odnajdą się w tym nowym świecie, który niesie za sobą wiele korzyści finansowych.

Jak pozyskać pierwsze zlecenia?

Zaczynając przygodę z copywritingiem, nie warto porywać się z motyką na słońce, lecz zacząć pisanie od prostych precli czy tekstów zapleczowych. W ten sposób uda się zdobyć doświadczenie, które nie ukrywając, jest ważne zwłaszcza dla dużych firm, które współpracują z wieloma copywriterami. Pierwsze zlecenia można zdobyć, przeglądając portale internetowe z ogłoszeniami tego typu. Warto również zwrócić szczególną uwagę na duże serwisy, które działają podobnie jak giełda, czyli firmy zamieszczają w nich ogłoszenie o tekstach, jakich potrzebują, a copywriterzy zarejestrowani w serwisie mogą sami zdecydować czy tematyka odpowiada im, czy nie i podjąć współpracę. Jednym z największych serwisów tego typu jest https://goodcontent.pl/, i to właśnie tam warto skierować swoje pierwsze kroki, pamiętając o konieczności stworzenia własnego konta.

Ile można zarobić?

Wszystko zależy od tego, ile tekstów jest się w stanie napisać dziennie. Wiadomo im więcej, tym lepiej. Stawki za teksty są różne i zazwyczaj ustalane są przez osoby zlecające. Niestety z racji, iż na rynku wśród copywriterów panuje duża konkurencja, ceny za teksty są często zaniżane przez młode osoby, które na siłę próbują pozyskać zlecenia. Nie jest to do końca uczciwe, jednak takie są prawa rynku. Otrzymując zlecenia od agencji copywriterskich bądź firm, które zajmują się marketingiem internetowym, można liczyć na stosunkowo wysokie zarobki, choć tutaj brane są też pod uwagę zdolności pisarza oraz długość i wartość samego tekstu. Poświęcając kilka godzin dziennie, za miesiąc takiej pracy można otrzymać nawet kilkaset złotach i to bez wychodzenia z domu. Należy jednak pamiętać, że w tej branży dotrzymywanie terminów jest priorytetem tak samo, jak dostarczanie tylko unikatowych tekstów, pisanych samodzielnie.

 

(materiały partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone