Zamknij
REKLAMA

Niezawodne sposoby na parowanie szyb w aucie

12:17, 05.02.2019 | Materiał Partnera

Parowanie szyb to uciążliwe zjawisko, którego występowanie nasila się w okresie jesienno-zimowym. W niniejszym artykule przyjrzymy się najskuteczniejszym sposobom rozwiązywania tego irytującego problemu.

Doraźne usuwanie pary

Zdecydowanie najpopularniejszym i najmniej wymagającym sposobem jest zastosowanie odpowiedniej gąbki lub ścierki. Takie podejście ma jedną, niewątpliwą zaletę – doraźne i szybkie działanie, które sprawdza się szczególnie wtedy, gdy chcemy szybko wyruszyć w trasę. Największą wadą jest niebezpieczeństwo, które niesie za sobą stosowanie tej metody w czasie jazdy, kiedy odpowiednia widoczność jest kluczowa. Wśród produktów, które najlepiej sprawdzają się przy zaparowanych szybkach można przede wszystkim wyróżnić:

  • gąbki – pochłaniają duże ilości wody, są poręczne, jednak ich wadą jest to, że nie wycierają do sucha;
  • ścierki z mikrofibry – gorszą względem gąbek wchłanialność rekompensują delikatnością dla wycieranych powierzchni, nie pozostawiają smug i zacieków,
  • ścierki z irchy – dostępne w wersji syntetycznej i naturalnej, posiada doskonałe właściwości, nie pozostawia smug, jest bardzo łatwa w konserwacji, a ponadto nasączona olejkami, które dbają o powierzchnie.

Tego typu produkty możemy także zamówić przez internet, np. tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Warto tego typu gąbkę czy ścierkę mieć w swoim aucie. Nigdy nie wiadomo, kiedy może nam się przydać.

Środki eliminujące parowanie szyb w aucie

Wspomnieliśmy już o problemie, jaki może sprawiać para na szybie, kiedy dysponuje się jedynie ręcznymi środkami jej usuwania. Parowanie szyb w aucie może mieć przyczynę w jakiejś poważniejszej usterce, której usunięcie może zająć parę dni. Jednak w oczekiwaniu na termin do mechanika często nie można pozwolić sobie na rezygnację z użytkowania samochodu. Na ten wypadek warto zaopatrzyć się w dedykowane środki. Są one dostępne w sklepach z chemią samochodową, np. https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Wnetrze-samochodu_Przeciwko-parowaniu-szyb-442.html. W ofercie producentów chemii i akcesoriów do pielęgnacji samochodów znajdziemy ciekawe rozwiązania, które doskonale przeciwdziałają parze, co ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Możesz W katalogach można trafić na:

  • pochłaniacze wilgoci – proste i skuteczne rozwiązanie; specjalna budowa sprawia, że skupia w sobie nadmiar wilgoci, zapobiegając jej osiadaniu na innych elementach; zazwyczaj wyposażony we wskaźnik, który informuje o stopniu wypełnienia; jest to typ produktów wielokrotnego użytku, do jego osuszenia wystarczy posiadać mikrofalówkę;
  • preparaty zapobiegające parowaniu – w postaci płynu aplikowanego ściereczką lub w aerozolu; ich zasada działania polega na wytworzeniu specjalnej, niewidzialnej powłoki, która uniemożliwia parze osadzanie się na zabezpieczonej powierzchni.

 

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone