Zamknij

W jaki sposób powinna przebiegać rozmowa kwalifikacyjna

13:44, 11.02.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:46, 11.02.2019
Skomentuj

Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo ważnym etapem w całym procesie rekrutacyjnym. Dociera do niej niewielu kandydatów, ponieważ szacuje się, iż to zaledwie 10 procent osób kandydujących na dane stanowisko. Co zatem zrobić by wypaść jak najlepiej?

W jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Kiedy już oferty pracy, umieszczone na przykład na portalu Pracuj.pl, zostały przeanalizowane i padł konkretny wybór, a dokumenty trafiły do adresata, pozostaje już tylko czekać na informację zwrotną z zaproszeniem do obycia rozmowy kwalifikacyjnej.

Żeby wypaść jak najlepiej, w pierwszej kolejności należy ponownie zapoznać się z ofertą, gdyż często wysyłanych zostaje kilka lub nawet kilkanaście zgłoszeń, na różne oferty pracy. Kandydat powinien zapoznać się przede wszystkim z wymaganiami i zakresem obowiązków dotyczących konkretnego stanowiska. Warto również dokładnie przeanalizować profil firmy, postarać się uzyskać informację na temat tego, jak długo istnieje na rynku, kto obecnie jest dyrektorem, jakie były jej największe sukcesy w ostatnich latach. Pytanie o miejsce pracy, na które się aplikuje, z pewnością się pojawi. Dlatego właśnie warto poświęcić kilka chwil na poszukiwanie informacji w internecie. Zdecydowanie zwiększy to szansę na otrzymanie wymarzonej posady.

Własne osiągnięcia

Najlepiej mówić o sobie używając konkretnych przykładów. Żeby w trakcie rozmowy odbyło się to bez zbędnych komplikacji, warto już wcześniej przygotować swoją wypowiedź w tym zakresie. Należy dokładnie przeanalizować zakres obowiązków, które były wykonywane w poprzednim miejscu pracy. Na podstawie tego należy określić co było największym osiągnięciem, w jaki sposób udało się do tego dotrzeć oraz jaki przyniosło to dla firmy efekt. Konkretne sytuacje zdecydowanie lepiej wpływają na wyobraźnie osób rekrutujących niż zachwalanie swojej osoby poprzez podawanie cech charakteru, niemających pokrycia w rzeczywistości.

Odpowiedni ubiór i język ciała

Niemniej ważny od samej rozmowy jest również wizerunek kandydata. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i czasem może być decydujące. Pierwsze wrażenie można wywrzeć jeszcze przed samym rozpoczęciem rozmów i dlatego warto zadbać o odpowiedni wygląd. Postawić należy na stonowaną elegancję, bez wyszukanych ubrań. Należy także zadbać o język ciała, zapanować nad stresem i unikać nerwowych ruchów świadczących o zdenerwowaniu. Najlepiej wychodzi to osobom, które często uczestniczą w tego typu rozmowach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%