Zamknij
REKLAMA

Piec do pizzy - elektryczny, gazowy czy opalany drewnem?

12:44, 07.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Właściciele zakładów gastronomicznych, którzy planują rozszerzyć swoją ofertę o pizzę, zastanawiają się niejednokrotnie nad tym, jakiego rodzaju piec do pizzy wybrać. Na rynku dostępne są piece elektryczne, gazowe, ale modele ceglane, opalane drewnem, które chyba najbardziej kojarzą się z tradycyjną metodą wypieku tego dania. Każdy z tych rodzajów pieców ma swoje wady i zalety, zatem pod uwagę należy tu wziąć specyficzne wymogi lokalu, w którym piec będzie użytkowany.

Piece do pizzy gazowe

W niektórych lokalach sprawdzają się piece do pizzy zasilane gazem. Zwłaszcza małe lokale oferujące zapiekanki, focaccię czy pizzę w porcjach na wynos, chętnie korzystają z tego rozwiązania. Innych kusi niska cena eksploatacji tego rodzaju pieców, choć koszt ich zakupu jest dość wysoki. Modelem pieca gazowego, którego użytkowanie chwalą sobie doświadczeni pizzerzy, jest piec do pizzy G4 polskiej firmy Stalgast.

Piece elektryczne

Zdecydowanie najbardziej popularne są piece do pizzy zasilane energią elektryczną. Ich koszta eksploatacji są nieco wyższe niż w przypadku pieców gazowych, ale cena zakupu jet najczęściej relatywnie niska. Równie ważne okazuje się przy tym wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Piec elektryczny do pizzy może umożliwiać wypiekanie tylko jednego, albo kilku naraz placków, a oferta tego rodzaju pieców na rynku jest zdecydowanie najszersza.

Ciekawym rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie zwłaszcza w dużych pizzeriach, które wypiekają dużo pizz w krótkim czasie, ale tez w popularnych lokalach z zapiekankami, są piece przelotowe, w których wypiekana pizza przesuwa się na taśmociągu. Tego rodzaju piec do pizzy znajduje się między innymi w ofercie niemieckiego producenta sprzętu dla gastronomii BARTSCHER, a najpopularniejszy pozostaje model 3550TB10.

Piece do pizzy opalane drewnem

Tego rodzaju piec, zwłaszcza pozostawiony na widoku, zawsze robi na klientach wrażenie. Pozwalają one na wypiek wielu pizz jednocześnie, a koszty eksploatacyjne są zazwyczaj relatywnie niskie. Niestety, cena tego rodzaju pieców sprawia, że zakup ich dla wielu właścicieli lokali gastronomicznych staje się bardzo trudnym, jeśli nie nieosiągalnym przedsięwzięciem.

Piece opalane drewnem wymagają również do obsługi wykwalifikowanego i odpowiednio przeszkolonego personelu. Z tego względu niewielka pizzeria, która dopiero poszukuje swojego miejsca na rynku i skupia się głównie na stworzeniu bazy wiernych klientów, skorzysta raczej na wyborze pieca zasilanego prądem.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone