Zamknij
REKLAMA

Rakieta do badmintona - jaki model wybrać?

08:49, 11.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z badmintonem i nie wiecie jaki model rakiety będzie dla Was najlepszy? Czym kierować się przy jej wyborze, na jakie parametry zwrócić swoją uwagę. Poprzez poniższy artykuł postaramy się trochę Wam ten temat rozjaśnić i pomóc w wyborze idealnego dla Was modelu rakiety.

Podstawowe parametry rakiety do badmintona.

Waga rakiety

Waga rakiety do badmintona jest bardzo ważnym parametrem. W tego typu rakietach wyróżniamy 5 różnych ciężkości, które prezentują się następująco:

  • 2U – waga od 90-94,9 g
  • 3U – waga od 85-89,9 g
  • 4U – waga od 80-84,9 g
  • 5U – waga od 75-79,9 g
  • 6U – waga od 70-74,9 g

Rakiety lekkie cechują się możliwością szybkiej reakcji w obronie oraz skutecznym atakiem na siatce, są też bardzo zwrotne. Rakiety ciężkie natomiast umożliwiają nam mocniejszy atak a co za tym idzie większą kontrolę nad lotką.

Rączka rakiety

Kolejnym dość istotnym parametrem jest grubość rączki  ( tak zwany obwód ). Występują 4 wymiary rączek przy rakietach do badmintona:

  • G1 – 7,95 cm
  • G2 – 8,26 cm
  • G3 – 8,57 cm
  • G4 – 8,90 cm 

Wybór grubości roczki zależy od wielkości dłoni do jakiej ma się ona dopasować. Istnieje zawsze możliwość owinięcia rączki rakiety specjalną owijką jeśli rączka okaże się zbyt mała.    

Balans

Balans rakiety do badmintona to inaczej jej środek ciężkości czyli inaczej odległość środka ciężkości od początku rączki. Do wybory mamy rakiety z wyważeniem na rączkę, głowicę lub rakiety neutralne. Rakiety z wyważeniem na głowice charakteryzują się mocnym uderzeniem lotki podczas gry ( są to tak zwane rakiety ofensywne ). Rakiety z wyważeniem na rączkę są bardziej manewrowe i idealnie sprawdzają się w obronie ( tak zwane rakiety defensywne ).

Materiał wykonania

Rakiety do badmintona mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów rozpoczynając od rakiet stalowych a kończąc na rakietach karbonowych. Rakiety rekreacyjne wykonane są ze stali, stali połączonej w aluminium lub aluminium połączonym z karbonem. Profesjonalne rakiety wykonane są już tylko i wyłącznie z karbonu, dlatego ich cenna jest dość wysoka. 

Ważne jest aby każdą rakietę w ramach możliwości przed zakupem przetestować. Często w klubach można takie rakiety bezpłatnie wypożyczyć i na spokojnie się z nimi zapoznać.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

eloelo

0 0

Rączka ? Uchwyt ? Grip

Jest to miejsce za które trzyma się rakietę. Rączki występują w kilku wielkościach, które określają jej grubość (obwód). I tak mamy:

G2 (10,16 cm)
G3 (9,52 cm)
G4 (8,89 cm)
G5 (8,25 cm)

Jeśli kupisz rakietę z mniejszym uchwytem niż potrzebujesz, to zawsze możesz dowinąć dodatkową owijkę. Niestety jeśli kupisz za gruby uchwyt, to nic z tym już nie zrobisz. Więc lepiej wybrać mniejszy (G5/G4) niż większy (G2/3). 18:21, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone