Zamknij
REKLAMA

Wybór słuchawek do call center – jakie parametry są najważniejsze?

11:58, 11.03.2019 | artykuł sponsorowany

Słuchawki do call center to profesjonalne narzędzie pracy telemarketerów, które od zwykłych urządzeń tego typu odróżnia wiele przydatnych podczas połączeń głosowych funkcji, a także jakość dźwięku, utrzymywana na bardzo wysokim poziomie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dedykowanych właśnie dla konsultantów telefonicznych – na co zwrócić uwagę, by wybrać wersję najbardziej odpowiadającą oczekiwaniom?

Dobór słuchawek do call center do charakteru pracy

Profesjonalny sprzęt dla telemarketerów powinien nie tylko spełniać wymagania odnośnie jakości dźwięku, ale także zwiększać wydajność pracowników poprzez usprawnienie i ułatwienie ich pracy. Słuchawki do call center to modele specjalnie dopasowane do potrzeb użytkowników, których obowiązki zawodowe opierają się głównie na połączeniach głosowych, wykonywanych za pomocą telefonu stacjonarnego lub komputera. Na rynku dostępnych jest wiele modeli: słuchawki bezprzewodowe i przewodowe, na jedno i na dwoje uszu, z różnym stopniem wyposażenia w przydatne przy pracy funkcje.

Przy wyborze odpowiedniego modelu, należy skupić się przede wszystkim na dopasowaniu do charakteru pracy w danym call center lub biurze. W przypadku pracowników, których obowiązki skupiają się przede wszystkim na telefonicznym kontakcie z klientem, najlepiej sprawdzą się profesjonalne słuchawki do telefonu z mikrofonem w wersji na dwoje uszu. Zapewniają bowiem odpowiednie odizolowanie się od otoczenia, pozwalając na pełne skupienie na rozmowie z odbiorcą. W przypadku osób, których praca dzieli się pomiędzy połączeniami telefonicznymi a kontakcie stacjonarnym ze współpracownikami lub klientami, dobrze sprawdzą się modele w wersji mono, których nie trzeba ściągać, by swobodnie porozumiewać się z osobami znajdującymi się na miejscu.

Dźwięk podczas połączeń – najważniejszy parametr słuchawek do call center

Czysty dźwięk w jakości HD to najważniejszy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek do call center. Profesjonalne modele do telemarketingu wykorzystują wiele nowoczesnych technologii, poprawiających jakość dźwięku podczas połączeń głosowych. Dzięki temu rozmowy telefoniczne mogą odbywać się bez żadnych zakłóceń, przy wzajemnym zrozumieniu się użytkowników po obu stronach linii. Ma to ogromne znaczenie dla skuteczności przeprowadzanych rozmów marketingowych, a także wpływa na odbiór marki przez klienta.

Profesjonalne słuchawki do telefonu stacjonarnego, komputera lub innych urządzeń wykorzystują najczęściej szerokopasmowy dźwięk, korygowany dodatkowo przez technologię cyfrowej poprawy jakości sygnału. Dzięki temu głos konsultanta jest dla odbiorcy wyraźny i naturalnie brzmiący. Co ważne, mikrofony w tego typu urządzeniach są także często wyposażone w technologię redukcji szumów, która zapobiega zbieraniu przez mikrofon hałasu z otoczenia. Jest to szczególnie przydatne w dużych pomieszczeniach typu open space, charakterystycznych dla call center, w których pracuje wiele osób równocześnie. Dzięki temu rozwiązaniu, odbiorca słyszy wyraźnie swojego rozmówcę i nie dociera do niego szum odbywających się w tle konwersacji.

Opcje zwiększające funkcjonalność słuchawek do call center

Dobre słuchawki do telemarketingu powinny być przede wszystkim wysoce funkcjonalne, aby pozytywnie wpłynąć na produktywność pracy. Można znaleźć wiele modeli, które znacznie ułatwiają konsultantowi wykonywanie połączeń telefonicznych oraz ogólną obsługę powierzonego mu sprzętu. Dostępne są urządzenia, które wykorzystują ułatwiony system instalacji – dzięki niemu są gotowe do użycia na każdym urządzeniu natychmiast po podłączeniu. Wiele z nich posiada także dodatkowe klawisze funkcyjne, zamocowane np. na pilocie, które pozwalają użytkownikowi na szybkie korzystanie z takich funkcji, jak odbieranie i kończenie połączeń, regulacja głośności dźwięku czy wyciszenie rozmowy.

Na rynku dostępne są słuchawki do Skype for Business oraz wielu innych znaczących platform komunikacyjnych dla biznesu, co pozwala na znalezienie wyposażenia spełniającego oczekiwania również pod tym względem.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone