Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie szukać nieruchomości w serwisach internetowych? 4 zasady

12:43, 02.04.2019 | Materiał Partnera

Portale z lokalnymi ogłoszeniami to najlepsze miejsce na poszukiwania nieruchomości. By były sprawne, a transakcja odbyła się bez problemów, warto pamiętać o 4 zasadach.

Ogłoszenia prasowe i banery wieszane na ogrodzeniach czy w oknach, mogą pomóc w znalezieniu wymarzonej nieruchomości. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem okaże się jednak skorzystanie z portali z lokalnymi ogłoszeniami. Dzięki nim możesz na bieżąco śledzić pojawiające się oferty, łatwo porównywać je ze sobą i wyłączyć z wyników te, które z różnych przyczyn ci nie odpowiadają. Poszukiwania mieszkania, domu lub działki będą jeszcze łatwiejsze, jeśli zastosujesz się do 4 najważniejszych wskazówek. Oto one.

Używaj filtrów w wyszukiwarkach

By zawęzić wyniki wyszukiwania i nie tracić czasu na zapoznawanie się z nieinteresującymi cię ofertami, skorzystaj z filtrów dostępnych w wyszukiwarkach portali. Zastanów się, czego oczekujesz od idealnego mieszkania i ustaw takie kryteria jak:

  • cenę;

  • powierzchnię oraz liczbę pomieszczeń;

  • rodzaj budynku;

  • piętro, na który znajduje się mieszkanie;

  • rodzaj kuchni (osobne pomieszczenie lub aneks);

  • stan techniczny i wykończenie;

  • dostępność miejsc parkingowych

Dobra oferta? Działaj szybko

Znane portale ogłoszeniowe (np. Lento.pl), umożliwiają zapisanie ustawień wyszukiwania. To przydatna opcja, bo żeby znaleźć dom spełniający wszystkie twoje oczekiwania, musisz przygotować się na wielokrotne przeglądanie serwisów w poszukiwaniu nowych ofert. Powinieneś liczyć się z tym, że wymarzonego lokum nie znajdziesz za pierwszym razem, a odpowiadając na wiele ogłoszeń usłyszysz: „nieaktualne”. Dlatego ważne jest, by portale odwiedzać jak najczęściej (nawet kilka razy dziennie), a na interesujące oferty odpowiadać tak szybko, jak to możliwe. Nawet kilka minut zwłoki może sprawić, że wyprzedzą cię inni kupujący.

Uważaj na gorące okazje

Nie każda oferta, która wydaje Ci się atrakcyjna, w rzeczywistości jest warta uwagi. Czerwona lampka powinna zapalić się przede wszystkim w związku z niską ceną nieruchomości. Często idzie ona w parze ze złym stanem technicznym lokalu lub jego skomplikowanym statusem prawnym. Oczywiście nie każda atrakcyjna okazja jest podejrzana, ale dobrze jest w podobnych sytuacjach zachować większą ostrożność.

Czytaj oferty, zadawaj pytania

Tym bardziej, że powody obniżenia ceny zazwyczaj znajdziesz w treści ogłoszenia – nawet, jeśli sprzedający nie mówi tego wprost. Jeśli podane przez niego informacje nie wskazują jednoznacznie na to, dlaczego sprzedaje mieszkanie tak tanio, nie wahaj się zapytać. O ile ma czyste intencje, bez problemu Ci to wyjaśni. Niska cena może być spowodowana na przykład zbliżającym się wyjazdem lub rozwodem i koniecznością jak najszybszego podziału majątku.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone