Zamknij

Kiedy zalecana jest iniekcja krystaliczna

12:50, 03.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:52, 03.04.2019

Większość starszych budynków w Polsce nie została wybudowana w zgodzie z dzisiejszymi standardami. Aktualnie panujące normy są dość restrykcyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o normy termoizolacyjne związane z energooszczędnością budynków. Jeśli budynek nie spełnia określonych norm, pozostaje jeszcze możliwość przeprowadzenia stosownego remontu. Prace związane z izolacje Warszawa prowadzone są przez wiele firm.

Kto jest narażony na zawilgocenie budynku

Najbardziej narażeni na zawilgocenie lokalu są właściciele co najmniej kilkudziesięciu letnich budynków. Prace związane z izolacjami w Warszawie są prowadzone bardzo często, gdyż większość stojących tutaj budynków pochodzi z czasów, gdy nie dbano o takie detale jak odpowiednia izolacja. W takich sytuacjach iniekcja murów, a właściwie iniekcja pozioma jest jedynym, skutecznym rozwiązaniem. Iniekcja krystaliczna jest najskuteczniejszą formą ochrony przed wilgocią, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy budynek nadaje się na przeprowadzenie takiego zabiegu. Z niektórych przypadkach jest to zbyt dużą ingerencją w budynek. Firmy, które profesjonalnie zajmują się izolacjami w Warszawie, indywidualnie oceniają sytuację.

Odpowiadając dokładniej na pytanie, kto jest najbardziej narażony na zawilgocenie budynku, warto opisać, skąd właściwie pochodzi wilgoć w ścianach. Dostaje się ona do murów poprzez drobne pory, znajdujące się w materiale, z którego powstała ściana. Fachowcy nazywają je kapilarami. Są to mikroskopijne kanaliki, biegnące równolegle, wzdłuż ściany budynku. Oczywiście kapilary nie są dostrzegalne gołym okiem, jednak występują praktycznie we wszystkich, stosowanych powszechnie materiałach, używanych do stawiania ścian.

Którędy dostaje się wilgoć

Izolacje w Warszawie są najbardziej zalecana na tych terenach, na których grunty są nieco podmokłe. Na ogół są to bezpośrednie okolice Wisły. Duże ciśnienie wody w gruncie oraz brak izolacji sprawia, że przeprowadzenie iniekcji poziomej jest jedyną, możliwą formą zabezpieczenia lokalu przed wilgocią. Wilgoć do ściany dostaje się bezpośrednio z gruntu, przemieszczając się od fundamentów w górę budynku. Warto zwrócić uwagę na to, że nie każdy budulec będzie tak samo chłoną wilgoć. Trzeba jednak zaznaczyć, że praktycznie każdy materiał jest na to podatny, a jedyną skuteczną formą zaizolowania jest uszczelnienie fundamentów nieprzemakalnym materiałem.

Gdy to nie zostanie zrobione na etapie budowy, pozostaje tylko przeprowadzenie iniekcji krystalicznej. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala naprawić błędy, popełnione na etapie budowy, przez co wiele firm wyspecjalizowało się w robieniu izolacji w Warszawie.

Izolacja fundamentów w Warszawie

Czym właściwie zajmują się ekipy oferujące izolacje w Warszawie? Iniekcja pozioma jest to nic innego jak wprowadzenie do wnętrza muru bariery, która sprawi, że wilgoć nie będzie w stanie przedostać się z fundamentów do góry.

W praktyce polega to na przeprowadzeniu specjalnych odwiertów, do których później zostanie wprowadzona substancja. Same odwierty mogą mieć różną wielkość, ale na ogół jest to około 2 cm oraz wiercone są w kilkunastocentymetrowych odstępach. Jest to jednak zależne od tego, z czego wykonany został mur oraz przede wszystkim od jego stanu. Stopień zachowania ściany może być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia iniekcji muru. Nie dotyczy to raczej nowych budynków, gdyż w takich nie występują znaczące ubytki, jednak w starszych kamienicach jest to powszechne. W każdym przypadku sytuację powinien ocenić doświadczony specjalista, który stwierdzi czy iniekcja pozioma przyniesie określony rezultat oraz czy będzie bezpieczna dla konstrukcji. Izolacje w Warszawie oferują wysoko wyspecjalizowane firmy więc nie ma problemu z dostępem do wysokiej klasy fachowców.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%