Zamknij

Ortodonta ? kim właściwie jest?

14:01, 04.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:03, 04.04.2019

Czy ortodonta jest stomatologiem? A może ortodonta w ogóle nie leczy zębów? Czy ortodonta to lekarz czy technik dentystyczny? Bardzo często padają takie pytania, ponieważ wielu ludzi nie ma pojęcia, kim właściwie jest ortodonta. Podpowiemy, czym zajmuje się ortodonta w Warszawie i kiedy należy się do niego udać.

Ortodonta – czyli kto?

Ortodonta zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu. Bardzo często są to trudne przypadki wad ortognatycznych i rozszczepów. Czy ortodonta jest lekarzem? Oczywiście, że tak! Aby zostać ortodontą, należy najpierw wybrać kierunek stomatologiczny. Ortodoncja jest specjalizacją. Ortodonta może leczyć żeby, jednak najczęściej specjalizuje się on w leczeniu wad zgryzu. Jeżeli chcemy być obsłużeni kompleksowo, warto wybierać klinki stomatologiczne, w których pracuje polecany ortodonta w Warszawie. Wybierając klinikę ma się pewność, że usługa będzie nie tylko wykonana w sposób fachowy, ale pacjent nie będzie nigdzie odsyłany. W profesjonalnej klinice można wykonać rentgen, leczenie stomatologiczne jeżeli jest konieczne i założenie aparatu na żeby lub podjęcie innego leczenia.

Kiedy udać się do ortodonty?

Z usług ortodonty mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Kiedy należy udać się do polecanego ortodonty w Warszawie? Kiedy zauważymy w swoim uzębieniu, lub uzębieniu naszego dziecka, niepokojące zmiany. I nie chodzi tutaj o ubytki, ale o ułożenie zębów. Jeżeli zęby krzywią się, zachodzą na siebie, jeżeli przeszkadzają w poprawnym mówieniu, sprawiają dyskomfort, jest ich za dużo lub są pomiędzy nimi zbyt duże szpary – w takich sytuacjach polecany ortodonta W warszawie może pomóc!

Jak wygląda wizyta?

Wiele osób boi się ortodonty, jednak już na pierwszej wizycie można się przekonać, że leczenie ortodontyczne, chociaż długotrwałe, nie wiąże się z bólem. Niekiedy może występować dyskomfort. Jak wygląda wizyta u dobrego ortodonty w Warszawie? Na pierwszej wizycie następuje bardzo dokładne badanie stomatologiczne oraz ocenienie stanu zgryzu i zdiagnozowanie wady, jeżeli oczywiście występuje. Następnie lekarz informuje, jakie są metody leczenia, jak będzie ono przebiegało. Jeżeli jest to konieczne, na pierwszej wizycie lekarz pobiera wycisk uzębienia i na tej podstawie będzie tworzył modele ortodontyczne. Konieczne jest także wykonanie zdjęć rentgenowskich. W dobrych klinikach i centrach stomatologii takie zdjęcie może zostać wykonane w tym samym dniu, w którym odbyła się wizyta u ortodonty. Wykonuje się często także zdjęcia cyfrowe wewnątrz i zewnątrzustne.

Aparat na zęby – czy na pewno taki straszny?

Niestety, leczenie aparatem ortodontycznym jest leczeniem długotrwałym. Aparat stały zakłada się na żeby na okres około dwóch lat. W tym czasie należy regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne do ortodonty. Jest to bardzo ważne. Ortodonta sprawdza, jak przebiega leczenie, czy dokonała się jakaś poprawa. W każdej chwili może skorygować pewne rzeczy. Do ortodonty należy zgłosić się zawsze także w sytuacji, kiedy z aparatem dzieje się coś niedobrego; jeśli się obluzował, jakaś część się uszkodziła. Oczywiście o aparat na zęby trzeba szczególnie dbać. Do higieny jamy ustnej z aparatem przeznaczone są specjalne szczoteczki, płyny do płukania i specjalne pasty do zębów. Zęby należy myć po każdym posiłku, a nawet częściej. Aparat utrudnia mycie i powoduje, ze resztki jedzenia mogą zbierać się pomiędzy nim, a zębem. Dlatego ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej.

Ortodonty nie można się bać. Jest to lekarz, który ma odpowiednie doświadczenie, sprzęt i zna nowoczesne techniki. Nie można również bać się aparatu na żeby. Pierwsze dni z aparatem mogą być wprawdzie trudne (ból o lekkim i średnim nasileniu, dyskomfort), jednak wszystkie niedogodności szybko mijają. Warto pamiętać, że leczenie ortodontyczne jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim na zdrowie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%