Zamknij
REKLAMA

Jak sprawdzić zadłużenie? Zobacz, jakie to proste!

12:21, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany

Problemy z zadłużeniem są sporym zmartwieniem dla wszystkich osób, które zarabiają zbyt mało, by pokryć wszystkie zobowiązania. Aby wyjść ze spirali długów, niezbędne jest ograniczenie wydatków i dojście do porozumienia z wierzycielami. Ważne jest przede wszystkim wynegocjowanie nowych warunków spłaty długu, dlatego dowiedz się, jak sprawdzić zadłużenie w różnych firmach i bankach, a także, jak poznać jego wysokość.

1. Gdzie szukać informacji o zadłużeniu?

2. Jak sprawdzić zadłużenie bezpłatnie?

3. Jak spłacić długi?

Jeżeli ma się wątpliwości, co do wysokości swojego zadłużenia, informacje na ten temat można uzyskać bez większych trudności. Sprawdź, gdzie i jak sprawdzić zadłużenie.

Gdzie szukać informacji o zadłużeniu?

Aby otrzymać rzetelne informacje o swoim zadłużeniu, powinno się sprawdzić bazy dłużników. Największą i najważniejszą z nich jest BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Znajdują się w niej informacje o wysokości zaciągniętych kredytów i pożyczek, zarówno tych, które są spłacane regularnie, jak i przeterminowanych długów, które są oddane do windykacji lub przekazane do egzekucji komorniczej. Informacji o zadłużeniu można szukać również w innych bazach dłużników, a także bezpośrednio w bankach, w których zaciągało się pożyczki i kredyty.

Jak sprawdzić zadłużenie bezpłatnie?

Jak sprawdzić zadłużenie bezpłatnie na własną rękę? Każdy dłużnik ma prawo raz na 6 miesięcy otrzymać darmową informację o zadłużeniu, odnotowanym w BIK. Aby pobrać dane z BIK, wystarczy stworzyć konto w bazie, a następnie pobrać raport o zadłużeniu zgłoszonym do Biura Informacji Kredytowej przez różne instytucje. Jeżeli potrzebuje się dokładniejszych informacji lub chce się otrzymywać raporty częściej, dodatkowe raporty z BIK są płatne. Pakiet danych wysyłanych regularnie przez 12 miesięcy to wydatek rzędu 99 złotych.

Jak spłacić długi?

Jeżeli wpadło się w długi, powinno się jak najszybciej rozpocząć ich regularną spłatę. W tym celu można sięgnąć po https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/, lecz jest to wyjście, które powinno się wybierać w ostateczności. Ważne jest ograniczenie codziennych wydatków, zbycie niepotrzebnych sprzętów i przedmiotów o większej wartości w celu przeznaczenia pieniędzy ze sprzedaży na spłatę długu, a także zwiększenie wysokości comiesięcznych dochodów. Ponadto powinno się ustalić z wierzycielami nowe zasady spłaty zadłużenia, których dotrzymanie jest realne. Warto postarać się, by wierzyciel odstąpił od naliczania odsetek karnych, które znacząco podnoszą kwotę należną bankowi lub innemu kredytodawcy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone