Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u dietetyka?

10:17, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany

Chcesz zrzucić kilka kilogramów? A może zależy Ci na poprawie swojego zdrowia? Jeżeli nie wiesz, jak stworzyć idealną dietę dla siebie, skorzystaj z pomocy dietetyka!

Znane przysłowie mówi „jesteś tym, co jesz”. Dieta ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, a także samopoczucie. Prawidłowa pozwala nam na uzyskanie energii do działania i chroni przed wieloma schorzeniami. Niezbilansowana może przyczyniać się do powstawania niekorzystnych objawów – nie tylko ze strony układu pokarmowego.

Zmień swoją dietę z dietetykiem!

Wiele osób ma trudności ze stworzeniem dla siebie odpowiedniej diety. Zazwyczaj bazujemy na przyzwyczajeniach żywieniowych, które został wyniesione z domu, a te nie zawsze są zdrowe. Często idziemy na łatwiznę i wybieramy wysokoprzetworzone produkty żywnościowe. Jemy za duże porcje, przekraczając zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Nie przestrzegamy zaleceń dietetycznych lekarzy.

Gdy chcesz zmienić coś w swojej diecie i zacząć odżywiać się lepiej, pomyśl o pomocy eksperta w tej dziedzinie – dietetyka! Czym zajmuje się dietetyk? Kiedy warto się do niego udać? Gdzie skorzystać z jego pomocy? Odpowiedzi na te pytania udziela specjalista współpracujący z portalem http://renaultklub.pl/.

Kim jest dietetyk?

Dietetyk jest specjalistą w dziedzinie żywienia – zarówno żywienia zbiorowego, jak również indywidualnego. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wie, jak przygotowywać optymalne programy żywieniowe dla swoich klientów.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług dietetyków. To dobry wybór nie tylko dla odchudzających się, ale również dla każdego, komu zależy na zdrowej, zbilansowanej diecie na co dzień!

Dietetyk przygotowuje diety dla:

  • osób odchudzających się
  • osób z alergiami pokarmowymi, na przykład na gluten, laktozę
  • osób ze schorzeniami wymagającymi właściwej diety
  • wegetarian, wegan
  • sportowców – początkujących i zaawansowanych
  • dzieci i seniorów
  • kobiet w ciąży i po porodzie

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Gdy chcemy skorzystać z pomocy dietetyka, pierwszym krokiem będzie zapisanie się na wizytę. Informacje o ofertach można znaleźć obecnie także on-line.

Wizyta u dietetyka rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Dietetyk pyta między innymi o dotychczasową dietę klienta, o jego zdrowie, tryb życia, upodobania żywieniowe. Na podstawie wywiadu może następnie przygotować dla nas dietę, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom.

Dieta najczęściej ma postać programu żywieniowego na każdy dzień tygodnia – wraz z przepisami, według których należy przygotowywać posiłki. To duże ułatwienie, ponieważ mamy wtedy dokładną instrukcję, jak gotować, aby odżywiać się zdrowo. Posiłki mają wtedy odpowiednią kaloryczność, zawierają niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały, są także smaczne i sycące.

Kolejne wizyty u dietetyka pozwolą na kontrolowanie rezultatów diety, a także na wprowadzenie niezbędnych zmian w programie żywieniowym. Mogą stać się również motywacją do utrzymania diety.

Zatem wizyta u dietetyka może być dobrym wyborem dla każdego z nas! Wiadomości o adresach gabinetów dietetyków dostępne są on-line.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone