Zamknij
REKLAMA

Panele podłogowe – czy warto?

13:45, 23.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Panele podłogowe – czy warto?

Nie każdego stać  na podłogę z litego drewna. Nie każdy też preferuje tego typu rozwiązanie. Na szczęście jest dobra alternatywa, jaką są panele podłogowe, do złudzenia przypominające drewno. Są tanie, eleganckie i łatwe w utrzymaniu czystości – czego chcieć więcej?

Zalety paneli podłogowych

Ekonomia to pierwsza i najważniejsza kwestia. Oprócz tego w każdym dobrym sklepie jest szeroki wybór wzorów, fasonów i wybarwień paneli, dlatego dopasowanie do określonej stylistyki wnętrza nie stanowi zazwyczaj żadnego problemu. Kolejną zaletą jest łatwość montażu – łączą się na tzw. Klik, za pomocą wypustek.  Nie trzeba się zbytnio napracować, aby osiągnąć efekt wysoko eleganckiej i stylowej posadzki. Prawie każdy może je samodzielnie ułożyć, bez konieczności zamawiania fachowca. Co więcej, panele są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Maja różną grubość zazwyczaj oscyluje ona od 6 DO 12 mm. W każdym dobrym sklepie można dostać panele w różnych cenach, dlatego jest to zakup odpowiedni na różne możliwości finansowe.

Panele podłogowe laminowane

Składają się z dwóch  warstw – nośnej i dekoracyjnej, pokrytej laminatem czy efektownym wzorem. Nie ma mowy o nietrwałości takich paneli, ponieważ pokryte są warstwą żywicy melaminowej. Tego typu panele wyglądają niezwykle elegancko w każdej stylistyce. Mogą imitować nie tylko drewno, ale tez kamienne posadzki lub terakotę. Łatwo się je czyści, ale trzeba uważać na piasek i wodę, ponieważ mogą zniszczyć powierzchnie tego typu podłogi. Wadą jest także to, że panele laminowane nie mają dobrej izolacji akustycznej. Można jednak przykryć je mata wygłuszającą i problem z głowy.

Panele winylowe

Od nie tak dawna na rynku, a już się zadomowiły wyjątkowo dobrze. Mają wielu zwolenników, ponieważ porównując je do innych paneli, chociażby laminowanych, wypadają o wiele lepiej pod kilkoma względami. Bardzo ładnie też wyglądają, co można oceniać, zaglądając na stronę internetowa sklepu z takim asortymentem, np. tutaj: https://1000podlog.pl/. Przede wszystkim Są ciche, bardzo dobrze izolują akustycznie i tworzą ciepły klimat w każdym wnętrzu. Również łatwo się je układa, na tzw. Klik i nie ma problemu z utrzymaniem czystości. Idealnie nadają się pod montaż ogrzewania podłogowego. Oprócz tego, występują w wielu różnych wzorach i kolorach., Imitują drewno, kamień, stal, a nawet wykonywane są w technice 3D. warto się zastanowić  nad taką alternatywą.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone