Zamknij
REKLAMA

Pożyczki w Szwecji - wszystko co musisz wiedzieć!

11:52, 26.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Życie na emigracji, a szczególnie jego początkowa faza to czas, w którym bardzo często przydatne okazują się dodatkowe pieniądze. Można pożyczyć od rodziny, znajomych lub skorzystać z odłożonych wcześniej funduszy (oczywiście, jeżeli takowe istnieją). Można także skorzystać z bardziej formalnej drogi dodatkowego finansowania – pożyczki i kredyty bankowe zaciągają miliony ludzi na całym świecie. Szwedzkie banki i instytucje finansowe bardzo chętnie pożyczają pieniądze. Oczywiście trzeba spełniać szereg mniej lub bardziej restrykcyjnych warunków, jednak jeżeli jesteśmy legalnie zatrudnionym pracownikiem i dopilnowaliśmy, aby wszystkie sprawy związane z meldunkiem były dopięte na ostatni guzik, wszystko powinno pójść gładko.

Rodzaje kredytów w Szwecji

Na początku warto zdecydować się, jaki produkt finansowy będzie najlepszy w konkretnym przypadku. W Szwecji podobnie jak w Polsce dostępne są gotówkowe kredyty bankowe, kredyty hipoteczne, leasingi samochodowe itd. Ich dokładny opis można znaleść chociażby na pożyczek przez sms - sprawdź klikając link. Na rynku funkcjonują również instytucje pozabankowe oferujące m.in. coś na kształt polskich chwilówek (szybkich pożyczek wymagających minimum formalności). To właśnie w takim miejscu prawdopodobnie najłatwiej będzie dostać pożyczkę obcokrajowcom. Jest jednak pewien haczyk – instytucje pożyczkowe są dobrym wyborem, jeśli w grę wchodzi mała kwota, którą będziemy w stanie szybko zwrócić (najczęściej po 7 lub 30 dniach). Jeżeli pragniemy pożyczyć środki na zakup mieszkania lub budowę domu konieczne może okazać się skorzystanie z usług jednego ze szwedzkich banków. Tutaj droga, przez którą musi przejść kredytobiorca, jest nieco bardziej skomplikowana i zazwyczaj wymaga szeregu dokumentów potwierdzających m.in. miejsce zameldowania, stabilność zatrudnienia, czy wysokość zarobków.

Kredyt bankowy vs pożyczka

Różnica będzie zauważalna również jeśli chodzi o koszty kredytu. Banki przecież chcą zarabiać, dlatego pomimo iż zostały dosyć restrykcyjnie ograniczone przez ustawy (np. wysokością oprocentowania, której nie można przekroczyć), bardzo często narzucają różnego rodzaju dopłaty do kredytów, a klient chcąc skorzystać z usług, jest zobowiązany je zapłacić. Oczywiście każdy, kto bierze pożyczkę, pragnie dołożyć do niej jak najmniej. Pamiętajmy, że kwota do spłaty to nie tylko stawką, którą otrzymaliśmy od banku, ale także odsetki, prowizja oraz szereg innych kosztów, które uzależnione są w głównej mierze od rodzaju wybranego produktu finansowego, ale także instytucji, którą wybierzemy. Tych na rynku ­– również szwedzkim – będzie bardzo wiele. Jak połapać się w tych wszystkich ofertach i wybrać istotnie najlepszą okazję? Na całe szczęście istnieją porównywarki internetowe tj. LejonFinans. Kalkulator kredytowy zaprezentuje zestawienie w oparciu o dane wpisane przez użytkownika, ale także pomoże w zrozumieniu zasad działania szwedzkich banków czy instytucji pożyczkowych, które na całe szczęście są bardzo podobne do tych stosowanych w Polsce. Dokładany kalkulator kredytowy znajdziecie na stronie https://lejonfinans.com.

Szwecja – jaki kredyt wybrać?

Podsumowując, Polak w Szwecji również może skorzystać z kredytów i pożyczek, jednak zanim przystąpi do wypełniania i składnia wniosków musi zorientować się, czy spełnia odpowiednie warunki. Proces przyznawania pieniędzy w tych dwóch miejscach będzie zróżnicowany, dlatego warto wcześniej dokładnie zorientować się w ofercie i wybrać najdogodniejszy wariant. Tutaj pomocne mogą okazać się serwisy internetowe z porównywarkami. Można również skorzystać z usług doradcy finansowego, jednak trzeba liczyć się z tym, że to również generuje dodatkowe koszty. Mamy nadzieję, że ten artykuł chociaż częściowo rozjaśnił zawiłą tematykę finansową i wszyscy nasi rodacy zamieszkujący w Szwecji trafią na odpowiednie pożyczki, które przeznaczą na spełnianie marzeń o wspaniałym życiu w malowniczej Skandynawii. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone