Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje przeprowadzka? Sprawdź ceny, zanim wynajmiesz firmę transportową

14:52, 29.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Przeprowadzka to poważne zadanie logistyczne. Jeżeli zamierzasz się go podjąć, to z pewnością będziesz potrzebować pomocy przy przewiezieniu pudeł, mebli i reszty wyposażenia domu. Firmy przeprowadzkowe oferują jednak znacznie więcej. Mogą Cię spakować i rozpakować oraz zabezpieczyć podłogi, ściany i drzwi przed uszkodzeniem podczas wnoszenia mebli.

Cennik przeprowadzki jest bardzo, ale to bardzo obszerny. Dlaczego? Ponieważ wpływ na cenę przeprowadzki ma bardzo dużo czynników. W pierwszej kolejności cena za usługi firmy przeprowadzkowej uzależniona jest od odległości. Klienci będą musieli zapłacić stosunkowo niewielką kwotę za przeprowadzkę np. z Gdyni do Gdańska lub Sopotu, czyli w granicach Trójmiasta.


Cena za usługi firmy przeprowadzkowej zależy m.in. od długości trasy oraz liczby zaangażowanych pracowników.

Koszt przeprowadzki

Nie tylko odległość, którą podczas przeprowadzki trzeba pokonać z punktu A do punktu B, ma wpływ na cenę usług transportowych. Istotne jest też ilu pracowników firmy transportowej będzie zaangażowanych w całą operację oraz ile zajmie im to czasu.

Zazwyczaj do wykonania przeprowadzki na terenie Gdańska lub Trójmiasta wystarczą dwie osoby. Taki zgrany duet poradzi sobie ze standardowymi meblami, kartonami i innym wyposażeniem domów.

Jeżeli klient ma zamiar przewieźć meble o niestandardowych wymiarach lub inne nietypowe wyposażenie (np. pianino, fortepian, stary kredens, sejf) powinien szybciej zgłosić to firmie transportowej. Wówczas przeprowadzką zajmie się większa liczba pracowników. Co oczywiście będzie miało wpływ na cenę.

Klient zapłaci więcej za przeprowadzkę, ale będzie mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie, punktualnie i bez uszkodzeń.


Przewiezieniu samemu kilku pudeł nie jest wielkim wyzwaniem. Gdy jednak podczas przeprowadzki trzeba załadować do samochodu ciężkie meble, wówczas konieczna jest pomoc fachowców.

Cena przeprowadzki w pakiecie

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferują swoje usługi w pakietach, które różnią się zakresem usług i ceną. Warto sprawdzić taką ofertę. Co ona zawiera? To zależy od firmy. Przykładowo Elektron Trans w Gdańsku ma trzy pakiety usług.

Przeprowadzki w Elektron Trans Gdańsk:

  • Przeprowadzki Standard

Są to przeprowadzki w najprostszej formie. Klient musi przygotować wszystkie rzeczy do przewiezienia. Żeby mu to ułatwić firma dostarcza wcześniej kartony i bardzo wytrzymałe skrzynki, za co pobiera dodatkową opłatę. W cenę standardowej usługi przeprowadzkowej wliczona jest opłata za załadunek, zabezpieczenie ładunku, transport oraz rozładunek.

  • Przeprowadzki Komplex

Przeprowadzki Komplex to jak sama nazwa wskazuje przeprowadzki kompleksowe. Firma nie nalicza dodatkowych opłat, ponieważ wszystko znajduje się cenie usługi.

Opłata za przeprowadzki Komplex dotyczy nie tylko załadunku, zabezpieczenia ładunku, transportu oraz rozładunku. O nie! Cena obejmuje znacznie więcej. Najpierw do domu (lub firmy) klienta Elektron Trans dostarcza kartony i wytrzymałe skrzynki. Następnie pracownicy firmy pakują wszystkie przedmioty, które mają przetransportować. Podczas pakowania korzystają z folii stretch i bąbelkowej oraz z innych materiałów, służących do zabezpieczenia ładunku.

Na koniec pracownicy firmy przeprowadzkowej mogą rozpakować wszystkie przedmioty lub pozostawić je w miejscu wyznaczonym przez klienta.


Podczas przeprowadzki możesz sam spakować i rozpakować swoje rzeczy lub zlecić to profesjonalnej firmie.

  • Przeprowadzki Prestige

Przeprowadzki Prestige to usługa w wersji premium. Inaczej mówiąc jest to poszerzona usługa Przeprowadzki Standard lub Przeprowadzki Komplex. To znaczy, że firma zapewnia pełne zabezpieczenie podłóg, drzwi, framug, wind i innych elementów domów, mieszkań, biur lub firm. Nikt nie chciałby mieć rysy na dopiero co położonej podłodze lub pomalowanej ścianie. A o takie uszkodzenie nie jest trudno podczas przeprowadzki.

Dlatego w usłudze Przeprowadzki Premium pracownicy Elektron Trans Gdańsk drewniane podłogi zabezpieczają kartonami lub kocami, a wyłożone wykładziną - grubą folią. Futryny w miarę możliwości obkładają piankami, a skrzydła drzwiowe - kocami transportowymi.


Pakowanie, przenoszenie pudeł, rozpakowania, a nawet zabezpieczenie podłóg przed zarysowaniem - tym wszystkim możesz zająć się sam lub zlecić profesjonalnej firmie przeprowadzkowej.

Cena przeprowadzki - liczba kilometrów i godziny pracy

Cennik za usługi Elektron Trans Gdańsk zawiera tylko orientacyjne stawki, uzależnione od liczby kilometrów na trasie przeprowadzki oraz liczby pracowników zaangażowanych w wykonanie zadania. Przykładowo, gdy w zlecenie zaangażowany jest jeden samochód i jeden pracownik to minimalna cena wyniesie 50 zł za godzinę pracy. Im więcej pracowników potrzebnych jest do obsługi zlecenia, tym stawka godzinowa jest wyższa.

Żeby dokładnie określić cenę konkretnej przeprowadzki na terenie Gdańska, Trójmiasta, Polski lub przeprowadzki międzynarodowej najlepiej jest skontaktować się z firmą transportową. Można to zrobić telefonicznie lub za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Elektron Trans w Gdańsku.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone