Zamknij
REKLAMA

Czy warto zdecydować się na stomatologa dziecięcego?

09:55, 10.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zabiegi dentystyczne często trzeba przeprowadzać od najmłodszych lat. Ekstrakcja zęba do aparatu ruchomego, leczenie zmian próchnicowych, lakowanie bruzd - to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych u dzieci.

Warto zadbać o to, by dentysta odpowiednio zadbał o małego pacjenta. Od tego zależy, jak dziecko będzie postrzegać stomatologów w późniejszych latach. dentystaszczecin.eu oferuje zabiegi spersonalizowanie pod kątem wieku dziecka.

Czym jest pedodoncja?

Pedodoncja, zwana także stomatologią dziecięcą, zajmuje się dbaniem o zęby dziecka już od około pierwszego roku jego życia. Stomatologia dla dzieci przywiązuje dużą uwagę do tego, by dziecko, myśląc o zabiegach dentystycznych, miało możliwie pozytywne skojarzenia. Dobry stomatolog dziecięcy sprawi, że dziecko nie będzie złe na wieść o tym, że musi iść do dentysty.

Czy dzieci powinny bać się dentysty?

Główną obawą dzieci jest ból przed zabiegami, które mają być wykonane. Stomatolodzy, którzy specjalizują się w pedodoncji, są w stanie kompleksowo zadbać o to, by przede wszystkim dziecko nie bało się, a także, by dziecko nie odczuło żadnego bólu.

Lekarze dentyści wykorzystują podtlenek azotu - po to, by zneutralizować strach występujący u dziecka. Ból, który może powstać na przykład podczas leczenia próchnicy, jest ograniczany za pomocą miejscowego znieczulenia.

Jakie zabiegi odbywają się w ramach stomatologii dziecięcej?

Zabiegi, które są wykonywane w ramach pedodoncji, z reguły są mało inwazyjne - przynajmniej z perspektywy osoby dorosłej. Dzieci często zmagają się z problemem próchnicy - jest to jeden z zabiegów, w którym lekarze dentyści, przeszkoleni w zakresie pedodoncji, świetnie się odnajdują.

Większość przeprowadzanych zabiegów mieści się w ramach szeroko pojętej profilaktyki zębów. Przykładem jest fluoryzacja - zęby po zabiegu fluoryzacji mają mocniejsze szkliwo i są bardziej odporne na działanie bakterii. Warto jest zadbać o przeprowadzenie zabiegów lakowania i lakierowania, które również chronią zęby przed działaniem szkodliwych czynników.

Każdy z wyżej przedstawionych zabiegów jest całkowicie bezbolesny. Niewymagane jest również stosowanie miejscowego znieczulenia, które mogłoby generować u dziecka uczucie niepokoju.

Czy endodoncja występuje w stomatologii dziecięcej?

Endodoncja, przykładowo leczenie kanałowe pod mikroskopem, odbywa się także w ramach leczenia stomatologicznego u dzieci. Leczenie kanałowe u dzieci odbywa się w przypadku zarówno zębów stałych, jak i mlecznych.

Zabieg ten odbywa się na podobnej zasadzie, jak u osób dorosłych, jednak dziecko zawsze może liczyć na specjalne traktowanie ze strony lekarza dentysty. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań, które bezwzględnie lub przejściowo wykluczają z możliwości wykonania takiego zabiegu.

Czy Twoje dziecko lubi wizyty u dentysty?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone