Zamknij
REKLAMA

Jak spędzić weekend nad morzem?

11:34, 14.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Gdańsk, Gdynia, Sopot — ukochane przez Polaków Trójmiasto jest popularnym kierunkiem weekendowych wycieczek. Jak spędzić weekend nad morzem? Trójmiasto daje turystom ogrom możliwości spędzenia wolnego czasu. Plażowanie, relaks w urokliwych kafejkach, podziwianie zabytków i muzealnych zbiorów, parki rozrywki i aquaparki, jazda konna czy uprawienie sportów wodnych to tylko kilka propozycji weekendowych atrakcji. To, które z nich okażą się najlepszym wyborem, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji.

Zwiedzanie Gdańskiej Starówki

Gdańska Starówka jest jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Trójmiasta. Podczas pobytu nad morzem, nie można o niej zapomnieć. Spacer Drogą Królewską i Długim Pobrzeżem będzie swoistym powrotem do przeszłości, przypominającym niezwykłą historię Gdańska.

Muzeum II Wojny Światowej

Jeśli lubisz zwiedzać, koniecznie odwiedź gdańskie Muzeum II Wojny Światowej. Utrzymane na światowym poziomie, jest jedną z atrakcji, obok której nie przejdziesz obojętnie.

Najdłuższy blok mieszkalny w Polsce

Gdańsk słynie nie tylko z pięknych plaż, wspaniałej historii i przepięknych zabytków. To właśnie w gdańskiej dzielnicy Przymorze znajduje się najdłuższy blok mieszkalny. Budynek liczy aż 16 klatek i mieszka z nim około 3,4 tys. osób!

Park Oliwski

Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Trójmiasta jest Parki Oliwski, który powstał w XVIII w. na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. Znajdziesz w nim unikalne gatunki rośli pochodzące z odległych zakątków świata, ogród skalny (alpinarium), oranżerię, groty szeptów, przepiękną kaskadę i…112- metrową aleję strzyżonych lip.

źródło: https://www.veloking.pl/

A może rower?

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i rowerowe wycieczki, w Trójmieście poczujesz się znakomicie. Czy wiesz, że w samym Gdańsku sieć tras rowerowych liczy obecnie ponad 716 km, a w tym roku przybędzie ich nawet 25 km? Poruszając się jednośladem, obejrzysz najpiękniejsze zabytki Starówki, zwiedzisz industrialne okolice stoczni i Nowego Portu i zachwycisz się pięknymi krajobrazami Kaszub. Rowerowe wycieczki po Trójmieście będą idealną rozrywką bez względu na porę roku. Nie masz swojego roweru? Nic nie szkodzi. Dzięki zlokalizowanym w Gdańsku, Sopocie i Gdyni wypożyczalniom bez trudu wypożyczysz jednoślad. Na kilka godzin, a nawet dni. Osoby, które nie osiągnęły jeszcze wymarzonej kondycji fizycznej, mogą sięgnąć po elektryczny model. Dzięki niemu pokonanie nawet długich dystansów będzie zupełnie bezwysiłkowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone