Zamknij
REKLAMA

Wytrzymałość oraz zastosowanie konstrukcji stalowych

12:22, 30.05.2019 | Materiał Partnera

Konstrukcje stalowe cieszą się dużym uznaniem wśród inwestorów ze względu na swoje liczne zalety. Niektórzy mają jednak obawy o ich wytrzymałość i ewentualne zastosowanie. Czy hale ze stali nadają się tylko do przemysłu? Jak długo będą w dobrym stanie?

Wytrzymałość konstrukcji stalowych

Jeszcze kilka lat temu konstrukcje stalowe były wątpliwej jakości. Wynikało to z ich niewielkiej popularności i usług firm, które nie przykładały dużej wagi do innowacyjnych rozwiązań. Przez to konstrukcje stalowe były niestabilne, a nawet traktowane jak obiekty tymczasowe.

To jednak przeszłość. Technologie stosowane przy budowie budynków opartych na stali są obecnie na bardzo wysokim poziomie. W efekcie wytrzymałość konstrukcji stalowych nie budzi już żadnych wątpliwości. Nie są wprawdzie tak silne jak budynki żelbetowe, ale te zaleca się przecież w warunkach ekstremalnych (np. na terenach zagrożonych trzęsieniami ziemi). Na polskim gruncie konstrukcje stalowe są wystarczająco trwałe, a nawet trwalsze od obiektów murowanych.

Jest jednak małe “ale”. Należy pamiętać, że wytrzymałość jest determinowana przede wszystkim przez jakość wykonawstwa. Musisz więc mieć na uwadze firmę, którą wybierasz. Najlepiej, aby była doświadczona i oferowała usługi kompleksowe jak Commercecon. Zawsze sprawdź też wcześniejsze realizacje firmy wykonawczej.

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Obiekty oparte na konstrukcji stalowej kojarzą się przede wszystkim z przemysłem. I słusznie. Sprawdzają się świetnie jako magazyny czy hale produkcyjne, spełniając wszystkie wymagania tego typu biznesów.

Kolejnym bardzo popularnym zastosowaniem są też hale ze stali wykorzystane w logistyce. Ich wielka powierzchnia doskonale odpowiada potrzebom tej gałęzi gospodarki.

Warto jednak podkreślić, że zastosowanie konstrukcji stalowych jest znacznie szersze od przemysłu i logistyki. Bardzo chętnie wykorzystują je choćby rolnicy. Wówczas obiekty oparte na stali pełnią funkcje budynków hodowlanych, magazynów na płody rolne i maszyny oraz funkcje warsztatów.

Konstrukcje stalowe znane są też ze swojego zastosowania w handlu. Mogą nawet zostać postawione z myślą o galeriach handlowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ich elewacja w niczym nie przypomina mało estetycznych obiektów przemysłowych.

Wielu inwestorów decyduje się także na wykorzystanie konstrukcji stalowych w sporcie. Wówczas są one halami sportowymi lub halami widowiskowymi. Z tego też powodu przyjęły się także w rozrywce - organizowane są w nich m.in. koncerty.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone