Zamknij
REKLAMA

Czy depilacja laserowa jest trwała?

13:31, 31.05.2019 | materiały partnera

Od kilku lat depilacja laserowa jest trendem, za którym podążają nie tylko duże gabinety kosmetyczne, ale także te mniejsze - wszystko dla dobra klientek i klientów, którzy zauważyli prawdziwy potencjał tego zabiegu. Czy jednak depilacja laserowa jest rzeczywiście trwałym zabiegiem? Czy naprawdę możemy się po nim pożegnać z włoskami?

Tak, to naprawdę działa

Depilacja laserowa jest w tej chwili jedynym sposobem na trwałe usunięcie owłosienia. Trzeba jednak powiedzieć jasno - jedna sesja nie wystarczy, a niektóre włoski w ogóle nie będą mogły zostać usunięte. Ale po kolei. Depilacja laserowa działa na bardzo prostej zasadzie. Wiązka lasera wnika wgłąb skóry wprost do cebulki włosa. Tam energia wytworzona przez laser zostaje pochłonięta przez melaninę zawartą w cebulce. Ta energia nieodwracalnie niszczy cebulkę, dzięki czemu włos nie jest w stanie odrosnąć. Jednak, jak pewnie się domyślacie, do tego jest konieczna melanina - włos musi być ciemny. Jeśli ktokolwiek powie Wam, że laser jest w stanie usunąć jasne włosy, będziecie wiedzieć, że nie jest to prawda. Jeśli cebulka posiada barwnik, może zostać zniszczona. I to trwale.

Do osiągnięcia pożądanego efektu potrzebujemy jednak różnej ilości zabiegów - od 4 do nawet 8. Wszystko zależy od zawartości melaniny, a także siły lasera. Co więcej, po roku najprawdopodobniej będziemy musieli skorzystać z zabiegu przypominającego, który pozwoli nam pozbyć się wszystkich "niedobitków", którzy uaktywnili się po tym czasie. Jednak to by było na tyle. Owłosienie można usunąć na stałe. Zapomnijcie o codziennym goleniu się latem!

Gdzie skorzystasz z depilacji laserowej?

Idealną formą przygotowania skóry na lato jest właśnie depilacja laserowa. Lublin, Rzeszów, Warszawa, Karków, Łódź - kiedyś mogliśmy znaleźć odpowiednie gabinety tylko w dużych miastach, teraz także mniejsze miejscowości inwestują w lasery. Jednak istotne jest, by zawsze zdecydować się na miejsce, które w swojej ofercie proponuje depilację laserową tylko najlepszym sprzętem, takim jak LightSheer Duet. To laser diodowy, który zapewnia precyzyjny i bardzo skuteczny zabieg przy mniejszej ilości sesji niż na przykład depilacja światłem IPL.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone