Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda nowoczesna strona www?

10:46, 03.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Każdego dnia na całym świecie powstają dziesiątki tysięcy nowych stron internetowych, przygotowywanych przez użytkowników Internetu. Niektóre z nich zyskują w szybkim czasie popularność i stają się powszechnie odwiedzanymi przez wszystkie te osoby, które poszukują właśnie tego rodzaju informacji, które publikowane są na łamach tego serwisu. Inne natomiast, pomimo porównywalnych treści, nie cieszą się taką sympatią internautów.

Różnice w odbiorze społecznym poszczególnych witryn internetowych w dużej mierze zależą od tego, czy zostaną one przygotowane w odpowiedzi sposób, respektując wszystkie zasady i standardy sieciowe, jakie stawiane są nowoczesnej stronie www. Tylko takie serwisy, w zalewie treści oraz dostępnych witryn, mają szansę wypromować się spośród konkurencji, zyskując popularność pozwalającą na wykorzystywanie strony na cele komercyjne lub reklamowe czy też promowanie własnej marki lub oferowanych produktów i usług. Czym powinna się charakteryzować nowoczesna strona internetowa? Podstawowe zasady są stosunkowo proste i nieskomplikowane.

Nowoczesna strona internetowa – prosta i szybka nawigacja

Niezależnie od tego, czy będziemy mieli na myśli stronę internetową kancelarii notarialnej w Katowicach czy też witrynę sklepu internetowego prowadzącego sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju, istnieją pewne uniwersalne zasady adekwatne do każdej witryny. Aktualnie panujące trendy wymuszają na projektantach stron internetowych zachowanie standardów kodowych pozwalających na bezproblemowe wyświetlanie strony na różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych. Poza prawidłowym kodem źródłowym, nowoczesne strony internetowe cechować się muszą też prostą i szybką nawigacją oraz przyjaznym użytkownikowi interfejsem. Dziś liczy się bowiem to, by bez większych kombinacji znaleźć wszystkie poszukiwane dane oraz przenieść się na podstronę zawierającą pożądaną przez internautę zawartość. Dopełnieniem tego pozostawać powinna atrakcyjna wizualnie szata graficzna serwisu. Inaczej jednak, niż miało to miejsce lata temu, obecnie zwraca się większą uwagę na czystość, estetykę i minimalizm, aniżeli różnego rodzaju krzykliwe elementy, zbędne wyróżniki i ozdobniki.

Responsywność serwisu – konieczność czy moda?

Zmiany przyzwyczajeń osób przeglądających internet wymusiły na osobach zajmujących się projektowaniem i wdrażaniem serwisów internetowych konieczność zapewnienia, by przygotowywana witryna mogła być bezproblemowo przeglądana na wielu urządzeniach, które różnią się miedzy sobą systemem operacyjnym, używaną przeglądarką oraz przede wszystkim – przekątną ekranu oraz rozdzielczością obrazu. Naprzeciw związanym z tym problemom wychodzą rozwiązania pozwalające na dopasowanie wielkości poszczególnych elementów strony internetowej do rozmiarów wyświetlacza. W obecnych czasach każda witryna internetowa – zarówno ta mająca pełnić funkcję wizytówki kancelarii notarialnej w Katowicach, jak i będąca wielką platformą sprzedażową – powinna być dobrze wyświetlania na tabletach, smartfonach oraz monitorach laptopów. Responsywność stała się standardem sieciowym, bez którego trudno o sukces przygotowywanego serwisu.

Do realizacji nowoczesnych stron www wybierz -> www.mediawin.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

alekalek

0 0

Zwróciłbym także uwagę na szybkość działania strony, jej wczytywania. To bardzo istotny element jeśli chodzi o "walkę" o wyższe pozycje w przeglądarkach. Sprawdź szybkość na pagespeed lub asander.pl Jeśli Twoja strona w testach nie przekracza 50pkt/100pkt to znaczy, że jest mocno nie zoptymalizowana. 12:44, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone