Zamknij
REKLAMA

Posiłki od fit catering – sprawdzamy na czym to polega

11:45, 13.06.2019 | Materiał Partnera

Fit catering cały czas zwiększa swój zasięg. Przez kilka ostatnich lat rozwinął się tak bardzo, że przestał być kojarzony już wyłącznie ze światem znanych i bogatych. Obecnie możliwość korzystania z niego ma znacznie większe grono osób. Wybierając takie usługi należy kierować się kilkoma aspektami. Jakimi? Podpowiadamy!

Dieta pudełkowa – od zamówienia do jedzenia

Zagadnienie diety pudełkowe jest znane od kilku dobrych lat. Okazuje się, że do tej pory jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak to wszystko funkcjonuje. Wszystko rozpoczyna się od odnalezienie firmy oferującej tego rodzaju usługi. Poprzez jej stronę internetową lub osobisty kontakt telefoniczny należy ustalić jaki jest jej obszar działania i czy obejmuje on zamieszkany przez zamawiającego adres. Następnie trzeba sprawdzić proponowane warianty diet. W kolejnym kroku ustala się okres trwania umowy. Tu warto zaznaczyć, że najczęściej musi on wynosić co najmniej kilka dni. Zazwyczaj klienci decydują się na miesiąc – trzy stałych dostaw. Co ciekawe niektóre firmy, zwłaszcza te lepsze swoim klientom długoterminowym oferują dodatkowe zniżki na proponowane rozwiązania. Na koniec pozostaje już tylko wskazać adres dostaw. Jeśli chodzi o godzinę to firmy cateringowe zajmują się dystrybucją dań w godzinach porannych. Tylko wówczas zamawiający mają szansę na spożycie śniadania wchodzącego w skład dostarczanych posiłków. W ostatnim kroku wybiera się formę płatności i zaczyna oczekiwać na pierwszą wizytę kuriera.

Fit catering – jaki wariat diety?

Wspomnieliśmy powyżej, ze istnieje kilka wariantów diet spośród których trzeba wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Najczęściej firmy cateringowe w swojej ofercie posiadają rozwiązanie uniwersalne, na które mogą się zdecydować osoby bez żadnych alergii pokarmowych, a także konkretnych wymagań co do zastosowanych składników. Dla tych, którzy nie spożywają ze względów zdrowotnych lub ideologicznych mięsa szykowane są diety wegetariańskie. Istnieją również takie nieco pomieszane. Może to być np. wegetariańska połączona z rybami. W tej kwestii chodzi głównie o własne preferencje, natomiast w innych wchodzą w grę czynniki także zdrowotne. Mowa tutaj przede wszystkim o wyborze kaloryczności dziennie dostarczanych posiłków. Zazwyczaj firmy dysponują widełkami 1000-2200 kalorii. Osoba decydująca się na jedzenie w pudełkach przez wyborem musi rozważyć kilka kwestii. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, który wskaże odpowiednią wartość. Samodzielnie, czy z jego pomocą należy ocenić, czy posiadana aktualnie waga jest proporcjonalna do wzrostu, a także jaka jest planowana lub obecna częstotliwość treningów fizycznych. Następnie należy określić jaki jest wskaźnik posiadanego tłuszczu. Po określeniu tych parametrów można śmiało wybierać konkretny rodzaj kaloryczności. Na koniec zostaje określenie ilości posiłków, które mają być dostarczane. Dietetycy mocno obstają przy spożywaniu pięciu posiłków dziennie i tej zasady warto się trzymać. Zwłaszcza jeśli celem diety jest redukcja wagi.

Jedzenie w pudełkach – walory

Skoro napisaliśmy już czym jest, a także jak przejść przez proces wyborów to musimy przybliżyć zalety takiego rozwiązania cateringowego zamawianego np. w https://bedietcatering.pl/poznan/ są naprawdę spore. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dieta pudełkowa jest w stanie zapewnić sporą oszczędność czasu. Mianowicie nie trzeba go przeznaczać na planowanie i dokonywanie zakupów. Co więcej nie potrzebna jest więc wiedza z zakresu zdrowego odżywiania, która powinna wskazać z jakich produktów należy przygotować pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany posiłek. Przestają się również liczyć umiejętności kulinarne. W przypadku diety pudełkowej uzyskuje się smaczne i jednocześnie zdrowe posiłki, co często jest nieosiągalne we własnej kuchni.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone