Zamknij
REKLAMA

Kiedy najlepiej kupić działkę budowlaną i jak dobrać pod nią projekt domu?

15:57, 17.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zdecydowałeś, że wybudujesz dom. Brawo! Gratulujemy odważnej decyzji zmierzającej do realizacji Twoich marzeń.

Jednak co dalej powinieneś zrobić? Od czego inwestor powinien zacząć, aby odpowiednio zaplanować budowę wymarzonej nieruchomości? Projekt domu czy wybór działki?

Jak wybrać działkę budowlaną?

Wybór działki jest bardzo ważnym momentem inwestycji, ponieważ to on może determinować kolejne jej etapy, w tym wybór projektu domu. Zadanie to nie jest łatwe, ponieważ wybór zależy od możliwości finansowych, oczekiwań, a także powierzchni domu, w którym chciałbyś mieszkać. Dostępność najlepiej zlokalizowanych gruntów budowlanych jest ograniczona, dlatego etap poszukiwań może trwać długo. Jak wybrać działkę, która ułatwi późniejszy dobór projektu domu?

Przede wszystkim działka nie powinna być zbyt mała. Najwygodniej jest budować na posesji o powierzchni nie mniejszej niż 800-1000 mkw. Ponadto działka nie powinna mieć skomplikowanego kształtu. Najlepiej, jeśli jej kształt przypomina kwadrat lub prostokąt. Warto zwrócić uwagę na podłoże. Działka powinna posiadać płaskie ukształtowanie terenu i odpowiednie warunki gruntowe, ponieważ to zdecydowanie ułatwi wznoszenie fundamentów.

Jeśli lokalizacja działki znajduje się w pobliżu ruchliwej trasy ,to warto już na tym etapie zdać sobie sprawę z tego, że od strony trasy warto będzie ograniczyć liczbę okien, a także rozważyć wzniesienie solidnego, pełnego ogrodzenia. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie dom parterowy, ponieważ ogrodzenie skutecznie ochroni przed hałasem tylko najniższą kondygnację.

Następnie warto zwrócić się o wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bądź o decyzję o warunkach zabudowy. Ta wiedza pozwoli Ci zdobyć informacje na przykład na temat tego, czy w pobliżu wybranej działki w najbliższym czasie planowana jest inwestycja, która mogłaby obniżyć komfort życia przyszłych domowników, np. fabryka lub autostrada. Więcej na temat czynników, jakimi warto kierować się przy wyborze działki, przeczytasz tutaj: Wybieramy działkę budowlaną. Co najpierw: projekt domu czy kupno działki?

Projekt domu - jak wybrać?

Jeśli znalazłeś już idealną działkę, na której chciałbym wybudować wymarzony dom, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego, profesjonalnego biura architektonicznego. Architekci posłużą fachową radą i pomogą Ci dobrać projekt uwzględniający koncepcję budowy, budżet, a także zakupioną działkę.

Gdzie kupić projekt domu?

Na stronie internetowej profesjonalnej pracowni architektonicznej https://www.domoweklimaty.pl/ znajdziesz ogromny wybór gotowych projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych. Wśród nich znajdują się modele tanie, o niewielkim metrażu, idealne dla ludzi młodych lub niewielkich rodzin o ograniczonym budżecie, a także koncepcje budynków przestronnych, z piętrem lub użytkowym poddaszem. Szeroka dostępność różnorodnych stylów umożliwi znalezienie projektu marzeń, a fachowe doradztwo architektów pozwoli na dobór projektu uwzględniającego specyfikację działki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone