Zamknij

Chcesz dostać się do Policji? Poznaj warunki rekrutacji!

09:34, 01.07.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:40, 01.07.2019
Skomentuj

Decydując się na podejście do policyjnej rekrutacji, możecie spodziewać się jednego - Na pewno nie będzie łatwo! Każdy z kandydatów musi zaliczyć cztery etapy testów, które sprawdzają zdolności fizyczne, wiedzę oraz aspekty psychologiczne i osobowościowe.

Jak wyglądają poszczególne etapy egzaminu?  Jak zaliczyć testy?

Na te i więcej pytań odpowiadają specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

Praca w Policji to ogromne wyzwanie

Stresujące warunki pracy to synonim pełnienia służby w Policji. Każdy policjant musi być gotowy na działanie w różnych sytuacjach. Często zdarza się, że muszą użyć siły oraz środków przymusu bezpośredniego do obrony obywateli państwa.

Praca w Policji jest nieprzewidywalna. Funkcjonariusze nigdy nie wiedzą co spotyka ich danego dnia w pracy. Generuje to ogromny stres i często odbija się na psychice policjantów. Tylko najwytrwalsi potrafią sobie z tym poradzić i nie odnieść stałego urazu psychicznego.

Etapy egzaminu do Policji. Jak wyglądają poszczególne testy?

Arkusze egzaminacyjne stale zmieniają się i każdego roku można spodziewać się nowego zestawu pytań. Jednak sama formuła testów jest od lat niezmienna.

Obniżeniu ulegają jedynie wymagania na teście sprawności fizycznej, która jak wszyscy wiemy, z roku na rok stale się zmniejsza w naszym społeczeństwie.

Rekrutacja do Policji obejmuje cztery etapy testów:

  1. Test Sprawności Fizycznej

Wysoka sprawność fizyczna to ceniona cecha u każdego policjanta. Uzyskanie wysokiej ilości punktów z tej części egzaminu, to pierwszy duży krok do dostanie się w szeregi Policji.

Kandydaci muszą ukończyć egzamin, w czasie krótszym niż minuta i 41 sekund.

Na egzamin fizyczny składa się 6 ćwiczeń:

  • Bieg po kopercie, czyli bieg wahadłowy;
  • Przewroty w przód i w tył;
  • Pchnięcie piłką lekarską;
  • Klasyczne „brzuszki”;
  • Skok przez ławkę gimnastyczną;
  • Przenoszenie ciężkiego manekina.
  1. Test Wiedzy Ogólnej

Każdy kandydat otrzyma arkusz egzaminacyjny, który zawiera 40 pytań zamkniętych. Można udzielić tylko jednej odpowiedzi na każde pytanie.

Pytania dotyczą znajomości prawa, które przydatne jest w codziennej pracy policjanta. Oprócz tego, kandydaci muszą zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

  • trójpodział władzy;
  • bezpieczeństwo publiczne;
  • funkcjonowanie organu Policji;
  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne do Policji dzielą się na trzy osobne etapy – test na inteligencję, właściwe testy psychologiczne i rozmowę podsumowującą z psychologiem.

Ta część egzaminu ma ocenić, czy nasza osobowość i charakter odpowiadają profilowi zawodu. Dużą część kandydatów odpada na tym etapie, gdyż zwyczajnie nie pasują do wzoru.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna ( daw. „wywiad zorganizowany” )

Zamknięty pokój i tylko kandydat oraz komisja. Egzaminatorzy to doświadczony policjant i psycholog, którzy zastosują wszystkie możliwe chwyty, żeby wyprowadzić kandydata z równowagi.

Głównym celem tego etapu testów jest wywołanie stresu u kandydata. A kluczowym jest reakcja pod jego wpływem. Kandydaci powinni być opanowani i składnie odpowiadać na pytania, wtedy nie będzie najmniejszego problemu z zaliczeniem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%