Zamknij

Kredyt konsolidacyjny - jak działa konsolidacja kredytu online?

14:29, 05.07.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:40, 05.07.2019

Zaciągnięcie kilku kredytów czy pożyczek wiąże się z utrudnieniami w spłatach rat zobowiązań finansowych. Podstawowym problemem są wysokie kwoty miesięczne oraz różnorodne terminy, w których mamy uiszczać wpłaty. Często wiąże się to z opóźnieniami w płaceniu rat, a nawet może skutkować długami. Z pomocą przychodzi konsolidacja kredytu. Na czym polega i dlaczego warto z niej skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich zobowiązań finansowych, które zaciągnęliśmy w jeden kredyt. W wielu przypadkach zdecydowanie się na taką operację naprawdę się opłaca i przynosi wiele korzyści. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy uratować nasz domowy budżet oraz pozbyć się dotychczasowych problemów z finansami. Skonsolidować możemy bowiem różne rodzaje kredytów i pożyczek, mianowicie kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, zadłużenia na koncie, karty kredytowe oraz pożyczki chwilówki.

Konsolidacja kredytów jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zwyczajnie nie dają rady spłacać rat pożyczek, które zaciągnęły. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu rata zobowiązania zostaje zmniejszona, a jednocześnie wydłuża się okres kredytowania.

Jak skonsolidować kredyty?

Aby dokonać konsolidacji kredytów, w pierwszej kolejności należy przeanalizować oferty instytucji finansowych, aby wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Warto uwzględnić tutaj oprocentowanie, koszt ubezpieczenia czy kwotę prowizji.

Porównując kredyty konsolidacyjne, warto wziąć pod uwagę możliwość wcześniej spłaty, dowolność wyboru dnia spłaty oraz umożliwienie pozyskania dodatkowych środków na dowolne cele. Osoby, które chcą znaleźć idealną konsolidację, chętnie korzystają z pomocy skarbnicy wiedzy, jaką jest internet. Właśnie tu możemy znaleźć ranking kredytów konsolidacyjnych, ustalane przez specjalistów z branży. Pozwoli to na dobranie oferty idealnie dopasowanej do naszych potrzeb.

Kto może dostać kredyt konsolidacyjny?

Tak jak w przypadku innych kredytów bankowych, tak i w sytuacji, gdy chcemy skonsolidować kredyty, musimy przejść proces weryfikacyjny. Banki, zanim wydadzą opinię o udzieleniu kredytu, bardzo doszczętnie sprawdzają wiarygodność przyszłych kredytobiorców. W tym celu korzysta się m.in. z BIK-u, w którym zapisana jest nasza historia kredytowa oraz z KRD. Oczywistym jest fakt, że aby uzyskać kredyt, nasz BIK musi zawierać pozytywne informacje w formie terminowych spłat i braku zadłużeń, a nasze nazwisko nie może widnieć w Krajowym Rejestrze Dłużników. Konsolidacja jest więc możliwa wyłącznie dla osób, które nie są zadłużone.

Aby zdecydować, czy konsolidacja kredytu okaże się dla nas opłacalna, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego. To rozwiązanie pomoże nam w obliczeniu raty oraz wszelkich kosztów związanych z konsolidacją, np. kosztu kredytowania, który może być większy w przypadku zmniejszenia miesięcznej raty oraz wydłużenia okresu spłaty. Aby skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, wystarczy wypełnić arkusz dostępny na stronach banków lub pośredników finansowych. W formularzu nie podajemy żadnych osobistych danych typu miejsce zamieszkania czy numer pesel, dlatego jest to w 100% bezpieczny sposób, który nie udziela informacji na temat naszej tożsamości osobom postronnym.

W arkuszu zawieramy wyłącznie informacje takie jak: kwota kredytu, oprocentowanie, typ kredytu oraz okres spłaty. Oczywiście dodajemy wszystkie kredyty i pożyczki, które chcemy skonsolidować. Należy również wybrać oprocentowanie, które nas interesuje oraz okres spłaty kredytu konsolidacyjnego. Kalkulator online wykaże jeden bank, który najbardziej wpisuje się w nasze oczekiwania oraz kilka innych, które spełniają nasze kryteria. Dzięki temu możemy znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb, dzięki której zdecydowanie poprawi się nasza sytuacja finansowa.

Co daje konsolidacja kredytów?

Kredyt konsolidacyjny niesie za sobą wiele zalet dla osób, które posiadają problemy w spłacaniu obecnych zobowiązań. Przede wszystkim są to:

  • Korzystne warunki konsolidacji wpływają na wysokość rat. Wszystkie raty zamienione są w jedną mniejszą, która pozwala nam odciążyć sytuację finansową. Ważny jest również fakt, że wpłaty dokonujemy raz w miesiącu, a nie tak jak w przypadku kilku kredytów w różnych terminach.
  • Skonsolidować możemy wiele rodzajów kredytów, a nawet pożyczek pozabankowych, np. chwilówek. — Dzięki konsolidacji możemy spłacić wcześniejsze zobowiązania.
  • Aktualna oferta rynkowa kredytów konsolidacyjnych jest korzystniejsza niż w przypadku starych kredytów, które zaciągnęliśmy. Redukcja oprocentowania przy konsolidacji sprawi, że obniżeniu ulegają również całkowite koszty kredytowania, a także wysokość raty.
  • Jeśli kredyt konsolidacyjny zabezpieczymy hipoteką nieruchomości, otrzymamy najatrakcyjniejsze warunki konsolidacji.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%