Zamknij
REKLAMA

Jak dopasować rodzaj zarostu do twarzy?

15:57, 09.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nie każdemu mężczyźnie pasuje bardzo długa broda czy wąsy. W tej kwestii dużo zależy od kształtu twarzy, gęstości zarostu, a także własnych upodobań. W jaki sposób wymodelować brodę, aby dobrze wyglądać? Zebraliśmy cenne wskazówki na ten temat.

Podstawowe typy zarostu


Jest wiele różnych typów zarostu, a jednym z najbardziej popularnych jest pełna broda. Co prawda zapuszczanie włosków zajmuje bardzo dużo czasu, ale końcowy efekt może być zaskakujący. Ten typ zarostu obejmuje bokobrody, zarost wokół ust i na szyi. Co ciekawe, włoski można przycinać na dowolną długość, a nawet stylizować brodę w różne kształty. Inne podstawowe typy zarostu to:

  • zarost wokół ust – jak sama nazwa wskazuje, włoski znajdują się wokół ust. Można dodatkowo zapuścić bokobrody, ale nie jest to konieczność;
  • broda bez wąsa – nie zawsze broda wygląda dobrze w połączeniu z wąsami. Czasami można z nich zrezygnować i skupić się tylko na zapuszczaniu włosków na brodzie i szyi;
  • wąsy – wąsy bez brody to nie jest propozycja dla każdego mężczyzny, ale niekiedy dobrze wyglądają w połączeniu z dłuższymi bokobrodami;
  • tzw. papier ścierny – to inaczej kilkudniowy zarost, uzyskanie go nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy zrezygnować z golenia na pewien czas.

Jak dobrać zarost do kształtu twarzy?


Marzący o zaroście mężczyźni muszą mieć na uwadze, że to od kształtu twarzy w dużej mierze zależy to, jaka broda będzie im pasować. Doświadczeni barberzy radzą, aby posiadacze prostokątnej twarzy nie zapuszczali zbyt długich włosków na brodzie, gdyż nie będzie to zbyt dobrze wyglądać. Zarost należy regularnie przycinać, wyjątkiem są bokobrody, które mogą być nieco dłuższe. Panowie mający kwadratową twarz mogą sobie pozwolić na rzadsze strzyżenie brody. Krótko przycięte mają być boki, to pozwala na optyczne wydłużenie twarzy i wyszczuplenie policzków.

Czy są mężczyźni, którym pasuje każdy typ zarostu? Okazuje się, że tak, są to Panowie mający owalną twarz. Mogą oni bez przeszkód eksperymentować z długością brody, wąsów i bokobrodów, a także rezygnować z poszczególnych elementów w zależności od własnych potrzeb i przyzwyczajeń. Przy twarzy okrągłej zaleca się unikanie dłuższych boków, bródka powinna być krótka i wąska. To samo dotyczy mężczyzn o ostrych rysach. W ich przypadku bokobrody nie wyglądają zbyt dobrze, gdyż podkreślają kanciastość twarzy.
 

Jak przycinać zarost?


Nie każdy mężczyzna ma czas i ochotę, aby odwiedzić barbera. Panowie również w domu mogą precyzyjnie przyciąć i wystylizować zarost. Nie jest to zbyt trudne, wystarczy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Włoski powinny być suche i dobrze nawilżone, dlatego profesjonaliści radzą, aby przycinać je po prysznicu. Warto je dokładnie rozczesać, aby pozbyć się niewielkich kołtunów i zalegającego martwego naskórka. Jednak najważniejsze jest to, aby sięgnąć po właściwy sprzęt, czyli trymer do brody. W doborze wygodnego w użyciu i precyzyjnego urządzenia może pomóc ten ranking. Nieporęczny czy niedokładnie przycinający włoski trymer nie pozwala na komfortowe stylizowanie zarostu, poza tym uzyskany efekt może nie być zadowalający. Z tego względu inwestycja w dobry sprzęt jest konieczna. Na szczęście zakup trymera renomowanego producenta nie jest zbyt dużym wydatkiem. Po skończonej stylizacji należy wetrzeć w zarost olejek lub balsam, aby odżywić włoski i zapobiec ich nadmiernemu przesuszeniu.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone