Zamknij
REKLAMA

Oprogramowanie kadrowo-płacowe

15:00, 16.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Właściciele firm szukają rozwiązań, które usprawnią pracę oraz wyeliminują zbędne koszty i sprawią, że ryzyko popełnienia błędu jest mniejsze. Optymalizacja pracy pracowników wiąże się obecnie z wprowadzaniem jak największej liczby zmian w obrębie przechowywania i wystawiania dokumentów oraz dostępu do konkretnych akt. Z pomocą przychodzą wszelkie programy komputerowe, dzięki którym formalności oraz wszelkie zadania związane z kadrami nie są już problemem. Czym charakteryzuje się oprogramowanie kadrowo-płacowe? Jakie są zalety korzystania z takich narzędzi?

Dlaczego warto korzystać z oprogramowania kadrowo-płacowego?

Przedsiębiorstwo funkcjonuje po to, żeby przynosić zyski. W tym celu czasami warto zainwestować, żeby po jakimś czasie zauważyć, że ta inwestycja się opłaciła. Dokładnie tak jest w przypadku oprogramowania kadrowo-płacowego. Taki program ma wiele przydatnych funkcji, które skracają czas poświęcony przygotowywaniu raportów, zestawień i innych dokumentów do minimum. Dobre oprogramowanie kadrowo-płacowe ma możliwość skorzystania z bazy gotowych wzorów dokumentów (umów, świadectw pracy itp.) oraz ich modyfikacji w razie takiej potrzeby. Takie rozwiązanie zapobiega popełnianiu błędów, ponieważ wypełniając formularz, sprawdzana jest poprawność uzupełnionych pól. Oprogramowanie kadrowo-płacowe jest przydatne także do efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi oraz monitorowania efektywności pracowników. Program daje możliwość rejestracji czasu pracy, co jest bardzo pomocne przy podziale zadań i obowiązków. Bardzo pomocną funkcją jest także monitoring zdarzeń. Polega on na pilnowaniu pewnych dat, które powinny być dotrzymane w zakładzie pracy. Chodzi tutaj na przykład o przeprowadzenie szkoleń BHP dla pracowników, odnowienia badań lekarskich czy uprawnień do wykonywania zawodu. W programie dostępne są gotowe szablony skierowań i innych dokumentów.

Integracja z systemami zewnętrznymi

Wszelkie dokumenty dotyczące pracowników są niezbędne w firmie, jednak niektóre urzędy również wymagają dostarczenia pewnych informacji. Z programem kadrowo-płacowym jest to znacznie prostsze, ponieważ nie traci się czasu na ręczne przepisywanie danych, co pozwala także uniknąć pomyłki. Jest to rozwiązanie znacznie szybsze i wydajne, ale również wygodne. Wiele programów oferuje też portal dla pracownika, gdzie można sprawdzić np. ważność zwolnienia lekarskiego. Jednym z takich programów, które warto wziąć pod uwagę wybierając oprogramowanie kadrowo-płacowe jest iPersonel - intuicyjne i bardzo funkcjonalne narzędzie.

Ochrona danych osobowych

W świetle zaostrzenia przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych, pracodawca ma obowiązek dostosować swoje narzędzia. Wyjściem jest oprogramowanie kadrowo-płacowe, ponieważ posiada ono zabezpieczenia przed wirusami czy włamaniami i daje gwarancje, że przechowywane dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Należy tutaj pamiętać o aktualizowaniu na bieżąco systemu, jednak dobry program sam o tym przypomina i ściąga potrzebne aktualizacje.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone