Zamknij
REKLAMA

Zakup ubezpieczenia OC samochodu? Tylko przez porównywarkę!

10:11, 29.07.2019 | artykuł sponsorowany

Coroczny zakup ubezpieczenia OC auta może być niemałym wydatkiem w domowym budżecie każdego właściciela samochodu. Dlatego też, zdecydowana większość kierowców przed zakupem polisy, sprawdza oferty przynajmniej kilku ubezpieczycieli, aby móc wybrać tę najbardziej odpowiednią. W znalezieniu najlepszej opcji z pewnością pomoże porównywarka ubezpieczeń. Jakie są jej zalety?

Taniej przez Internet

Statystyki pokazują, że klienci kupujący polisy ubezpieczeniowe przez Internet, zazwyczaj uzyskują o wiele bardziej korzystne ceny, niż podczas tzw. stacjonarnych zakupów, czyli u agenta ubezpieczeniowego. Zakup przez Internet poprzez porównywarkę ubezpieczeń http://kalkulatorubezpieczen.net.pl pozwala więc nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale również pieniądze. Z czego to wynika? Duże znaczenie odgrywa marża agenta. W przypadku wyboru polisy u konsultanta, za każde sprzedane ubezpieczenie otrzymuje on określoną kwotę. W przypadku porównywarek i kalkulatorów OC internetowych, które działają całkowicie automatycznie, w dużej części została tu wyeliminowania konieczność zatrudniania specjalistów. Specjalnie opracowany system komputerowy automatycznie analizuje i przedstawia klientowi ofertę, przekierowuje go następnie na stronę płatności, a po jej otrzymaniu, przesyła użytkownikowi wszelkie niezbędne dokumenty na adres mailowy. Z tej przyczyny, tenże sposób zakupu polisy OC jest zazwyczaj sporo tańszy, aniżeli w przypadku nabycia ubezpieczenia od agenta.

Korzystniejsze ceny dla nowych klientów

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych kusi nowych użytkowników atrakcyjnymi promocjami, nierzadko znacznie lepszymi dla nowych, niż dla już obecnych klientów. Firmy ubezpieczeniowe często liczą na to, że zadowolony klient, który posiada już polisę w danej spółce, będzie kontynuował zakup ubezpieczenia w ich placówce. Niestety, zwykle dzieje się tak, że cena składki w kolejnych latach, zamiast maleć (w wyniku np. promocji dla stałych i lojalnych klientów), systematycznie rośnie. Można się zastanawiać nad zasadnością takowych działań z punktu widzenia marketingowego, ale nie zmienia to faktu, że z pewnością warto skorzystać z promocyjnych opcji dla nowych klientów. Jedyną metodą, aby ochronić się przed wzrastającymi składkami, jest regularne sprawdzanie cen w Internecie. Porównywarka ubezpieczeń w sieci https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ jest idealnym sposobem na sprawdzenie kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu ofert od towarzystw ubezpieczeniowych dla nowych klientów. Dzięki temu nie wychodząc z domu, można wygodnie i szybko dowiedzieć się, czy aktualny ubezpieczyciel nadal może nam zaoferować ciekawą i niedrogą ofertę, czy też może lepiej zdecydować się na kogoś nowego.

Zawsze aktualne oferty

W porównywarkach internetowych znaleźć można zawsze najświeższe, najbardziej aktualne oferty od towarzystw ubezpieczeniowych. Rynek polis OC jest bardzo dynamiczny, a jego ceny potrafią zmieniać się dosłownie z dnia na dzień. Niestety, agenci ubezpieczeniowi nie zawsze nadążają za tempem wzrostu, czego efektem bywają niekiedy nieaktualne oferty. Jeśli więc chcesz mieć pewność najlepszej i najbardziej aktualnej oferty cenowej, wybierz porównywarkę ubezpieczeń w Internecie. Aktualnie jest to najlepszy sposób, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę polisy.

Jak można zauważyć, zalet i korzyści wynikających z używania internetowych porównywarek ubezpieczeń jest wiele. Warto więc skorzystać z ich możliwości i wybrać dla siebie możliwie najkorzystniejszą polisę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA