Zamknij
REKLAMA

Długopis, a może pióro dla dzieci? Co lepiej wybrać?

08:13, 06.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Pierwsze lata w szkole to niesamowicie ekscytujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. To okres pełen mnóstwa nowych wyzwań, nauki nowych rzeczy, nawiązywania pierwszych przyjaźni i adaptacji w nowym miejscu oraz środowisku. Dzieci bombardowane są z każdej strony tym, co muszą teraz wiedzieć, potrafić, zrozumieć. Jak im to ułatwić? Czy można pomóc im w nauce choćby pisania? Czy to jakie pióro dla dzieci bądź długopis wybierzemy będzie miało znaczenie? Koniecznie czytaj dalej!

W klasach nauczania zintegrowanego dzieciaki uczą się wielu rzeczy, Poznają pisanie, czytanie, zaczynają od kreślenia szlaczków, następnie liter, a potem wyrazów i zdań. Początkowo piszą ołówkiem, żeby łatwiej było nanieść poprawki, a następnie dostają do ręki długopis lub pióro dla dzieci. Ważne jest, by wspierać dziecko w tym co robi i nie wyrzucać mu że np. "bazgrze jak kura pazurem". Jeszcze się nauczy. My jako rodzice, możemy mu tą naukę ułatwić, dając odpowiednie przybory piśmiennicze. Odpowiednio dobrane i wyprofilowane do małej rączki dziecka pióro wieczne lub pióro kulkowe, z pewnością sprawi że szybko zrozumie ono jak pisać i nie nabawi się kompleksów na tle kolegów z klasy.

Długopis Parker, czy jakiś inny? Czyli jaki długopis kupić dziecku?

Pierwszy długopis dla naszej pociechy to wcale nie taka prosta sprawa. Musi dobrze leżeć w dłoni, być dopasowany, a nasz pierwszoklasista powinien pewnie trzymać go w ręce. Musi być dla niego wygodny i niezbyt ciężki. Dziecko nie jest przyzwyczajone do pisania, a jego ręka będzie się bardzo szybko męczyć, przez co wasza pociecha szybciej się zniechęci. Wybierzcie odpowiedniej grubości długopis, który sprzyja poprawnemu pisaniu. Jeśli macie dziecko leworęczne, postawcie na specjalny model dla takich osób. Popularne modele, które idealnie sprawdzą się w szkole to m.in. długopis parker sonnet, długopis parker jotter oraz długopis parker im premium.

?

 

Pióro dla dzieci, czym kierować się przy wyborze?

Wybór pióra to również nie jest najłatwiejsza czynność. Krążą pogłoski, że to właśnie pióro pomaga maluchom wypracować ładne pismo. Specjalne pióra dla dzieci są w odpowiednim rozmiarze. Tu bardziej niż w przypadku długopisu, warto wybrać pióro dla leworęcznych, gdyż dziecko piszące tym dla praworęcznych będzie rozmazywać tusz na kartce, a to dość kłopotliwe i uciążliwe. Na rynku dostaniecie pióra wieczne i pióra kulkowe. Bez względu na to, które wybierzecie postawcie na sprawdzoną markę. Możemy Wam rekomendować do szkoły takie modele piór jak: pióro wieczne parker sonet, pióro kulkowe parker urban, pióro kulkowe parker im lub pióro wieczne parker duofold. Znajdziecie je na przykład na stronie Parkersklep.com.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone