Zamknij
REKLAMA

Budowa stacji paliw - co powinna zawierać stacja paliw?

15:40, 06.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

W naszym kraju powstaje coraz więcej stacji paliw. Obecnie buduje się bardzo dużo obwodnic miast, a także dróg szybkiego ruchu. Tego typu działania sprzyjają budowie stacji paliw. Otworzenia takiej właśnie działalności może być świetnym pomysłem na biznes. Niemniej jednak taka inwestycja niestety nie jest dla wszystkich.

Wybudowanie stacji paliw wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Właścicielami tego typu obiektów są w większości przypadków ludzie bardzo bogaci. Mało ludzi może sobie przecież pozwolić na wydatek kilku milionów złotych, żeby otworzyć stację paliw. Żaden bank nie udzieli kredytu na taką inwestycję bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Kiedy chce się wybudować stację benzynową, trzeba pomyśleć o jej odpowiednim wyposażeniu. Żeby stali klienci przyjeżdżali tankować się właśnie na konkretną stację, należy sprzedawać paliwo bardzo wysokiej jakości.

To jest poważna inwestycja

Otworzenie własnej stacji benzynowej to marzenie wielu Polaków. Niemniej jednak nie każdego jest stać na takie przedsięwzięcie. Budowa jest bardzo kosztowna, a do tego dochodzi koszt wyposażenia. Na taką inwestycję potrzeba bardzo dużo pieniędzy. Bardzo kosztowne jest wyposażenie stacji paliw.

Co zatem powinno się znaleźć na nowoczesnej stacji benzynowej? Wszyscy doskonale wiemy, że najważniejsze są dystrybutory. W dzisiejszych czasach muszą być one bardzo nowoczesne i bezpieczne w obsłudze. Benzyna bezołowiowa, a także olej napędowy, pachną niezbyt przyjemnie i nikt nie chce się oblać taką cieczą.

Dystrybutory na nic się zdadzą, jeśli nie będzie zbiorników na paliwo. Na każdej stacji magazynowane jest ponad 10 tysięcy litrów paliwa, nie wspominając już gazie LPG, którego dziennie niektóre stacje sprzedają nawet 5 tysięcy litrów w ciągu doby.

Wyposażenie przeciwpożarowe to podstawa

Każda stacja paliw musi być wyposażona w odpowiednie gaśnice i systemy przeciwpożarowe. Trzeba spełnić stosowne wymogi ochrony przeciwpożarowej, a wszystkie urządzenia regularnie sprawdzać i serwisować. Żaden właściciel nie chciałby przecież pożaru na swojej stacji. Koniecznością jest także system odprowadzania oparów i własne zbiorniki na deszczówkę.

Przepisy mówią bardzo stanowczo, że woda ze stacji paliw nie może być odprowadzana do kanalizacji miejskiej. Bezpieczeństwo i ochrona środowiska to podstawa w tym przypadku. Wyposażenie stacji paliw w każdym przypadku musi być perfekcyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Sklep, bar, myjnia i inne rzeczy

W dzisiejszych czasach ludzie przyjeżdżają na stację benzynową nie tylko po to, żeby kupić paliwo. Bardzo ważne jest wyposażenie stacji paliw, a także miła obsługa. Obecnie bardzo dużo ludzi spożywa posiłki właśnie w takim miejscu.

Nie chodzi tylko o bardzo popularne przekąski, trzeba także pomyśleć o barze, w którym będzie sprzedawane jedzenie bardzo wysokiej jakości. Obecnie każde szanujące się stacja paliw powinna posiadać kompresor i myjnię. Każdy pojazd wymaga obsługi i trzeba zapewnić klientom taką możliwość.

Kiedy stacja jest zlokalizowana przy głównej trasie, trzeba również pomyśleć o miejscach postojowych. Żeby przyciągnąć klientów, buduje się również bezpłatne siłownie dla kierowców zawodowych.

Wyposażenie stacji paliw znajdziesz na stronie: https://www.tsg-solutions.com/pl/

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

Ha haHa ha

0 0

Po pierwsze stacji paliw nie jest coraz więcej, tylko coraz mniej (odsyłam do danych URE), po drugie pisząc taki artykuł powinno się zaczerpnąć fachowej informacji, bo nie czytają go tylko laicy, którzy nie zamierzają wchodzić w „ten dochodowy biznes” :):) 22:39, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone