Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać konsolę do gier? – poradnik

15:18, 07.08.2019 | materiały partnera

Gry komputerowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że producenci sprzętu raz po raz oferują nowe wersje konsoli. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów produktów, dlatego wybór odpowiedniego produktu może być dla początkującego gracza trudny. Warto więc przyjrzeć się charakterystyce poszczególnych urządzeń, by ułatwić sobie decyzję zakupową.

Rodzaje konsoli

Pierwszym pytaniem  jakie powinien zadać sobie początkujący gracz jest to: do czego potrzebuję konsoli? Jeśli zależy nam na urządzeniu stacjonarnym, które oferuje wysokiej jakości grafikę i efekty audiowizualne, najlepiej jest zdecydować się na PlayStation 4 lub Xbox One. Jeśli jednak najważniejsza jest dla nas możliwość gry w dowolnym miejscu, trzeba wybrać hybrydową konsolę Nintendo Switch. Pozwala ona szybko przełączać się między trybem przenośnym i stacjonarnym oraz wyświetlać gry na telewizorze. Nintendo jest najsłabszą konsolą pod względem grafiki, jakości i rozdzielczości. Nie mniej jednak posiada ona szerokie spektrum gier, niedostępnych na innych urządzeniach. np. Mario Kart 8 Deluxe, nowe Pokemony, Super Mario Odyssey czy Super Smash Bros. Poza tym, na Nintendo znajduje się wiele gier niezależnych twórców. Wysokiej jakości sprzęt dostępny jest np. na: Bestcena. Sklep oferuje różne konsole, których właściwości techniczne i możliwości porównasz w jednym miejscu. Bestcena to idealne miejsce do skompletowania swojego wymarzonego wyposażenia do gier.

Dedykowane gry dla konkretnego urządzenia

Decydując się na konkretną konsolę należy pamiętać, że każda z nich posiada własne gry, w które nie zagrasz nigdzie indziej. Nie tylko Nintendo posiada szeroki wachlarz gier. PlayStation 4 i Xbox One, mają szerszą bibliotekę gier niż Nintendo. Poza tym, konsole tego typu charakteryzuje wysokiej jakości grafika i efekty audiowizualne. PlayStation 4 posiada w swojej bibliotece takie tytuły jak: Horizon Zero Dawn, God of War, Detroit: Become Human czy Spider-Man. Poza tym ogromnym atutem tej konsoli jest możliwość podłączenia gogli VR. Dedykowanym produktem są w tym przypadku PlayStation VR.

Opłaty za grę w sieci

Obecnie każda konsola wymaga opłacenia miesięcznego abonamentu, który umożliwia grę w sieci. Subskrypcja nie jest obowiązkowa, ale bez niej gra na konsoli jest wybrakowana, a my nie wykorzystujemy potencjału urządzenia. W celu zachęcenia użytkowników do comiesięcznych opłat, producenci konsoli proponują użytkownikom darmowe gry, z których można korzystać w trakcie aktywności abonamentu. Ogromnym plusem Xbox One jest fakt, że w trakcie subskrypcji można grać na konsoli w gry z poprzedniej generacji. Wystarczy ściągnąć dedykowane oprogramowanie z Internetu, które zajmie się kompatybilnością wsteczną. Co więcej, wykupując pakiet Xbox Game Pass, ma się dostęp do ponad 100 różnych gier i najnowszych tytułów już w dniu ich premiery. Nowe modele konsoli PlayStation 4 i Xbox One zostały stworzone z myślą o telewizorach nowej generacji (4K i HDR). Jeśli nie dysponujemy takim sprzętem i tak warto zainwestować w najnowsze konsole, bo mają one dużo lepszą grafikę nawet na starszych telewizorach.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone