Zamknij
REKLAMA

Za co można uzyskać odszkodowanie w Szkocji?

00:00, 09.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wyjeżdżając za granicę, zajmujemy się formalnościami, dokumentami, znalezieniem pracy i zakwaterowania. Jednak nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby śledzić przepisy prawne. Tymczasem nieraz może się to okazać pomocne. Na przykład, kiedy padniemy ofiarą zdarzenia losowego. Kiedy i o jakie odszkodowanie w Szkocji możemy się starać?

Chociaż wiele przepisów jest wspólnych w całej Unii Europejskiej, jest też wiele różnic. Dotyczą one m.in. ubezpieczeń i odszkodowań. Aby uzyskać odszkodowanie w Szkocji, wcale nie trzeba wykupywać drogiego ubezpieczenia. Najważniejsze, by do samego zdarzenia doszło na terenie tego kraju.

Odszkodowanie w Szkocji – kto dostanie?

Aby walczyć o rekompensaty w UK, nie ma obowiązku posiadania tam stałego zameldowania. Można być jednym z emigrantów, którzy przyjeżdżają do pracy lub turystą, który jest zaledwie przejazdem. Przepisy nikogo nie dyskryminują i o odszkodowanie może starać się każdy, kto na terenie Szkocji doznał uszczerbku na zdrowiu fizycznym,  strat psychicznych, moralnych. Nie ma znaczenia narodowość, płeć, czy wiek. Najważniejsze, by być ofiarą wypadku, a nie jego sprawcą. Drugim niezbędnym warunkiem jest to, że o rekompensatę można starać się tylko w tych przypadkach, kiedy do zdarzenia dochodzi w Szkocji.

Za co odszkodowanie?

W odniesieniu do ogólnych zasad, za co przysługuje odszkodowanie, sytuacji, które uprawniają do rekompensaty, jest sporo. Wśród najczęstszych zdarzeń losowych są wypadki drogowe i w pracy. Mogą one dotyczyć kierowcy, pasażera, pieszego, pracownika, który nie przeszedł szkolenia lub zmuszony był do pracy wadliwym sprzętem. Jednak wnioski o odszkodowania dotyczą również błędów lekarskich, mobbingu i wielu innych. Od okoliczności, zgromadzonych dowodów i oczywiście wiedzy poszkodowanego zależy, czy i w jakiej wysokości należy się odszkodowanie. Z tego względu mając do czynienia z sytuacją losową, zanim rozpocznie się działania, najlepiej skonsultować się ze specjalistami z tej dziedziny.

Kto może pomóc uzyskać odszkodowanie?

Odszkodowanie w Szkocji można uzyskać w wielu przypadkach pod warunkiem, że się wie, jakie trzeba spełnić formalności i czy są szanse na pomyślne rozwiązanie. Niewiedza i obawy związane z prawnymi zawiłościami, są najczęstszymi powodami, przez które Polacy nie starają się o rekompensaty. Zamiast gdybać i tracić mnóstwo czasu na zagłębianie się w zawiłe przepisy, można zadzwonić do Insito Odszkodowania. Posługujący się językiem polskim konsultanci, będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i udzielą niezbędnych informacji. Poza tym można im powierzyć poprowadzenie całej sprawy od początku do końca. Dzięki temu zyskuje się pewność, że fachowcy znający wszystkie paragrafy, pomogą uzyskać jak najwyższe kwoty. Często jest to coś więcej niż tylko odszkodowanie za zdarzenie losowe. W zależności od sytuacji może być to zwrot kosztów leczenia, naprawy samochodu itd. Poza tym niektóre sprawy są bardzo trudne, jak wtedy kiedy sprawca uchyla się od odpowiedzialności, więc samodzielna walka o rekompensaty niekoniecznie byłaby wtedy owocna.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone