Zamknij
REKLAMA

Wyjazdy integracyjne jako forma naprawienia stosunków w zespole.

11:45, 12.08.2019 | materiały partnera

Wszyscy znamy to z autopsji. W pracy spędzamy wiele godzin dziennie, czasami zdarza nam się zostać w biurze, magazynie czy w terenie o wiele dłużej niż byśmy chcieli. Bardzo często z ludźmi z naszego miejsca pracy spędzamy więcej czasu niż z rodziną. W takich przypadkach dochodzi do sytuacji, kiedy mamy siebie po prostu dość. Kłócimy się i wybuchamy w najmniej odpowiednim momencie, co psuje atmosferę wszystkim, którzy w danej sytuacji uczestniczyli. Pracodawco, czy to brzmi znajomo? Poniżej zaproponujemy Ci, jak zaradzić okolicznościom często podbramkowym.

Reaguj zanim będzie za późno!

Jeżeli w Twojej firmie dzieje się źle i widzisz, że Twoi pracownicy mają siebie najzwyczajniej dość, możesz na początku starać się z nimi porozmawiać. Nikt nie lubi jednak słuchać oklepanych formułek o tym, że należy się komunikować, rozmawiać, konstruktywnie i merytorycznie przedstawiać swoje racje itp. Takie rzeczy Twoi podwładni słyszeli już nie raz i raczej na pewno nie przywiążą do takich "przemówień motywacyjnych" zbyt wielkiej wagi. Jeżeli w pracy nad projektem kłótnie są na porządku dziennym, a zespół tylko czeka na wyjście do domu, to pracodawco, czas na Twój ruch! Jednym z najlepszych sposobów na załagodzenie konfliktów wśród Twoich pracowników to zorganizowanie wyjazdu integracyjnego.

Jakie korzyści płyną z wyjazdu integracyjnego?

Wyjazdy integracyjne nie są wydarzeniem łatwym do zorganizowania. Czasem warto zastanowić się nad wynajęciem w tym celu odpowiedniej agencji eventowej, która pomoże nam taki wyjazd zorganizować. Wiąże się to oczywiście z kosztami, ale efekt takiego wyjazdu może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Organizując taki event, Twoi pracownicy z pewnością zobaczą, że ich samopoczucie nie jest Tobie obojętne i że są dla Ciebie ważni. Dajesz im jasny sygnał, że zależy Ci na dobrej atmosferze w firmie i chcesz, aby ze sobą współpracowali bez niepotrzebnych niesnasek.

Podczas wyjazdu należy zadbać również o różnego rodzaju rozrywki. Sam hotel z górnej półki z open-barem na wieczór nie przyniesie zamierzonego celu. Zorganizuj swoim pracownikom czas tak, by mogli się lepiej poznać. Agencje eventowe w swojej ofercie posiadają wiele programów integracyjnych, które przypadną do gustu nawet najbardziej opornym przed taką formą aktywności. Choćby najmniejsza gra terenowa, czy wspólne odpicowanie zdezelowanego malucha może z powodzeniem zespolić nasz zespół. Każda aktywność wymagająca kooperacji, która nie będzie obarczona odpowiedzialnością jak na stopie zawodowej, pokaże Twoim pracownikom, że można współpracować bez zbędnych przykrości. Przed imprezą główną możesz się pokusić też o małą przemowę, w której pokażesz swojej załodze, że zależy Ci na utrzymaniu dobrej atmosfery również po powrocie do miejsca pracy.

Niech Twoi pracownicy zobaczą również, że wcale nie jesteś sztywniakiem zza biurka, który "wpół do wpadki" stoi nad ich głowami z siekierką, tylko kimś, na kogo mogą liczyć w każdej sytuacji. Wymagający szef wcale nie musi być groźny, a na wyjeździe integracyjnym mogą się o tym z powodzeniem przekonać. Nie zwlekaj!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone