Zamknij
REKLAMA

Czy warto zdecydować się na usługę projektowania wnętrza domu lub mieszkania?

00:00, 31.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Urządzanie domu, nawet z pomocą specjalistów, potrafi, potocznie mówiąc, “dawać w kość”. Jest to niewątpliwie ogrom pracy do wykonania, więc naturalne jest, że większość chce, aby wystrój nowo urządzonego mieszkania lub domu, był na tyle praktyczny i przyjemny dla oka, że nie będzie trzeba za chwilę ponawiać procesu projektowania. Właśnie dlatego, żeby zaprojektować i wyremontować mieszkanie lub dom “raz a dobrze”, decydujemy się na usługi projektanta wnętrz. Jakiej pomocy możemy się jednak, przy skorzystaniu z takich usług, spodziewać?

Na czym polegają usługi projektowania wnętrz?

Projektant wnętrz to, najprościej rzecz ujmując, osoba zajmująca się spójnym stylistycznie i ergonomicznym planowaniem wystroju pomieszczenia, bądź całego mieszkania lub domu. W praktyce składa się na to wybór mebli, kolorów ścian, rodzajów podłóg oraz innych mniej standardowych rozwiązań projektowych. Czy to oznacza, że ktoś zaprojektuje nasze mieszkanie bez zwracania uwagi na nas? - Skądże. Wręcz przeciwnie, często zagubieni we wciąż zmieniających się trendach nie wiemy jak osiągnąć pożądany przez nas efekt w aranżacji wnętrz, a zadaniem projektanta w tym przypadku, po rozmowie z nami odnośnie do naszych oczekiwań, jest przetłumaczyć nasze preferencje na język projektu, tworząc rozwiązania architektoniczne, które nas zadowolą estetycznie i będą praktyczne na dłuższą metę oraz dostosowane do projektowanej przestrzeni, tak aby ją najlepiej wykorzystać.

Jaka będzie cena projektu i jego realizacji?

Odpowiedź na to pytanie jest mniej jednoznaczna, niż można się tego spodziewać, w zależności od metrażu pomieszczenia, jego funkcji, parametrów i rozkładu, ceny projektów mogą się znacznie różnić, co sprawia, że najlepiej uzyskać ta informacje rozmawiając z projektantem. To, co jest ważne to jednak koszt końcowego efektu, a tutaj wiedza projektanta, może się nam przydać do jej obniżenia. Dobre studio projektowe, poza zaplanowaniem rozkładu pomieszczenia czy prezentacją wizualizacji, poradzi nam również jakich materiałów użyć, aby osiągnąć oczekiwany przez nas efekt jak najmniejszym kosztem. Szczególnie jeśli korzystamy z usługi projektowania całego mieszkania lub domu, oszczędności na realizacji projektu w skali całego mieszkania czy domu mogą przyćmić wydatki na projektanta wnętrz, pamiętajmy jednak, że decydując się na remont, decydujemy się na wydatki, a od projektanta, nie możemy oczekiwać cudów tworzenia materiałów budowlanych z próżni, i to jeszcze za darmo. W praktyce trzeba, najlepiej razem z projektantem, ustalić rozsądny budżet, który pozwoli nam na zrealizowanie naszych oczekiwań. W końcu, chcemy zrobić remont myśl “raz a dobrze”.

Szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz? Odwiedź stronę Studio Loko.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone