Zamknij
REKLAMA

Gdy po rozmowie kwalifikacyjnej telefon wciąż milczy

12:40, 06.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Udało Ci się dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Po jej odbyciu oczekujesz informacji o wynikach. Tymczasem Twój telefon milczy a w często odświeżanej skrzynce mailowej wciąż brak oczekiwanej wiadomości. Taka sytuacja może mocno frustrować. Jak się zachować, by nie upaść na duchu.

Nie rezygnuj z dalszych poszukiwań

Jeśli niecierpliwie czekasz na wynik rozmowy kwalifikacyjnej, to znaczy, że bardzo zależy Ci na zdobyciu danej pracy. Oczekiwanie może znacząco wpłynąć na Twój nastrój. Pomyśl wtedy, że na tym jednym pracodawcy nie kończy się świat i spróbuj szukać innych ciekawych ofert. Być może przeglądając portal Pracuj.pl trafisz na niejedno ogłoszenie, które przykuje Twoją uwagę i okaże się równie atrakcyjne.

Nie analizuj

Zadręczanie się po rozmowie kwalifikacyjnej nie ma sensu. Nie zastanawiaj się, co powiedziałeś nie tak i czy przypadkiem rekruter nie uznał Twojego mrugnięcia lewym okiem za objaw znudzenia. Tego rodzaju rozważania nie doprowadzą Cię do niczego konstruktywnego, a z pewnością obniżą nastrój i odbiorą energię, którą mógłbyś spożytkować na szukanie pracy.

Zadzwoń do rekrutera

Nie ma niczego złego w telefonie do osoby prowadzącej rekrutację z zapytaniem o przewidywany termin rozstrzygnięcia w sprawie Twojej kandydatury. Tego rodzaju pytanie świadczy o tym, że zależy Ci na zdobyciu pracy. Dowodzi też, że nie boisz się dowiadywać o sprawy, które są dla Ciebie ważne.

Spróbuj się odprężyć

Oczekiwanie na odpowiedź w sprawie kandydatury na wybrane stanowisko jest wyjątkowo męczące i stresujące. Spróbuj znaleźć czas na odprężenie. Porozmawiaj z bliską osobą i odciągnij myśli od tematu rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz rozładować frustrację w czasie ćwiczeń lub zabawy z domowym pupilem.

Dostałeś właśnie propozycję pracy w innym miejscu

Jeżeli aktywnie szukasz pracy, uczestniczysz w wielu spotkaniach rekrutacyjnych. Jeżeli otrzymasz propozycję zatrudnienia, lecz swoją decyzję o jej przyjęciu uzależniasz od wyniku rozmowy w innej firmie, zadzwoń lub napisz do rekrutera. Szczerze wyjaśnij, dlaczego szybka informacja o wyniku rozmowy jest Ci niezbędna. Osoba zajmująca się rekrutacją zdaje sobie sprawę, że firma, którą reprezentuje nie jest jedynym miejscem, gdzie szukasz zatrudnienia. Pamiętaj, aby w rozmowie unikać tonu, który wskazywałby na groźbę, że jeśli szybko nie uzyskasz odpowiedzi, to masz całą masę ciekawych propozycji. Takie zachowanie nie jest dobrze odbierane.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone